Żużel: Paweł Staniszewski najlepszy w VIII rundzie turnieju Nice Cup w Łodzi

Paweł Staniszewski z Euro Finannce Polonii Piła zwyciężył w klasie sprzęt własny w VIII rundzie cyklu Nice Cup w Łodzi. Nasz zawodnik wygrał wszystkie swoje wyścigi.

Trzech innych pilskich żużlowców wzięło udział podczas tych zawodów w turnieju klasy Jawa 500cc 2V. Piotr Gryszpiński był piąty (7 pkt.), Krystian Iwański dziewiąty (2 pkt.), a Oskar Rowecki jedenasty (1 pkt.). Zwyciężył Kacper Pludra z Unii Leszno.

Wyniki turnieju klasy sprzęt własny:
1. Paweł Staniszewski (Euro Finannce Polonia Piła) - 12+4 (3,3,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Dominik Tyman (ROW Rybnik) - 10+3 (3,3,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Dawid Kołodziej (OK Kolejarz Opole) - 9+w (1,2,3,3) + wykluczenie w finale
4. Łukasz Szczęsny (Śląsk Świętochłowice) - 2+ns (2,u,w,d) + nie startował w finale
5. Marcel Krzykowski (Śląsk Świętochłowice) - 4 (2,2,u/ns,ns)
6. Weronika Burlaga (Aforti Start Gniezno) - 0 (d,w,ns,ns)
7. Szymon Szwacher (Aforti Start Gniezno) - 0 (w,ns,ns,ns)

Wyniki turnieju klasy Jawa 500cc 2V:
1. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) - 9+4 (3,0,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) - 12+3 (3,3,3,3) - 2. miejsce w finale
3. Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 9+2 (2,3,2,2) - 3. miejsce w finale