Zwycięstwo Iskry Szydłowo pod wodzą nowego trenera. Noteć Czarnków gromi rywala

Iskra Szydłowo w debiucie trenera Damiana Łukasika zmierzyła się z KKS II Kalisz. Nasz zespół, choć przegrywał po pierwszej połowie 0:1, zdołał ostatecznie pokonać przeciwnika 3:1 fot. Wiesław Szmagaj
W meczu IV ligi Iskra Szydłowo pokonała KKS II Kalisz. Trzy punkty zainkasowały w V lidze drużyny Noteci Czarnków i Pogoni Łobżenica.

Po pięciu latach pracy w Iskrze Szydłowo zrezygnował z funkcji trenera Piotr Sochacki. Nasz zespół przystąpił do meczu kaliszanami pod wodzą nowego szkoleniowca – Damiana Łukasika. W przeszłości zdobywał on z Lechem Poznań czterokrotnie mistrzostwo Polski i dwukrotnie triumfował w Pucharze Polski. Jest 27-krotnym reprezentantem naszego kraju.

Debiut nowego trenera okazał się udany. Iskra Szydłowo pokonała na swoim boisku KKS II Kalisz 3:1 (0:1). Po przegranej pierwszej połowie gospodarze w drugiej części spotkania rzucili się do odrabiania strat. W 54. minucie na 1:1 wyrównał strzałem głową Jakub Zieliński. Potem szydłowianie jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w bramce gości. Uczynili to: Mateusz Górny (75’) i Yago Rodriguez (86’). Iskra Szydłowo jest obecnie dziesiąta.

W V lidze popis strzeleckiej skuteczności dała Noteć Czarnków. Rozgromiła ona Concordię Murowana Goślina 11:3, utwierdzając się pozycji lidera rozgrywek. Trzy punkty zainkasowała także Pogoń Łobżenica, która na wyjeździe pokonała 3:2 Leśnika Margonin. W Poznaniu Wiara Lecha wygrała z Lubuszaninem Trzcianka 3:1. W rozgrywkach prowadzi Noteć Czarnków (66 pkt.), przed Wiarą Lecha Poznań (58). Czwarta jest Pogoń Łobżenica (52), a szósty Lubuszanin Trzcianka (45).