PWSZ w Pile oferuje usługi rehabilitacyjne. Na uczelni jest komora do krioterapii, pierwsza taka w północnej Wielkopolsce. Na razie za rehabilitację u studentów trzeba będzie zapłacić, ale ma być taniej niż w innych ośrodkach.

Nowoczesne sale rehabilitacyjne wraz z centrum krioterapii od poniedziałku czynne dla pacjentów. Do południa na specjalistycznym sprzęcie uczą się będą studenci fizjoterapii PWSZ w Pile, 150 osób studiuje ten kierunek, a popołudniu będą mogli z niego korzystać pilanie.

Sale rehabilitacyjne są w budynku F, na terenie PWSZ w Pile i czynne będą od 16.30 do 18.30. Na razie jednak za rehabilitację trzeba zapłacić, ale mniej niż w innych ośrodkach, bo za krioterapię to tylko 23 zł.

>>> Zobacz też: Szkoły w Pile mają nowoczesne laboratoria

– Krioterapia na działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i odmładzające – przekonuje Joanna Zubowicz,
fizjoterapeuta.

Rektor jednak obiecuje, że od przyszłego roku będą starać się o kontrakt z NFZ, tak by przyjmować pacjentów ze skierowaniami.

Ten kierunek studiów cieszy się tez dużym powodzeniem.

– To praca dzięki której możemy widzieć uśmiech pacjenta, bo przestaje go boleć, gdy zaczyna chodzić, to jest niesamowite – dodaje terapeutka.

Na klientów ma się otworzyć też wydział kosmetologii.

– Też będziemy starali się udostępnić ten sprzęt paniom z Piły – zapewnia Sylwester Sieradzki, kanclerz PWSZ.

Ale to dopiero po tym, jak zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt. Miasto ma dołożyć do tych zakupów 100 tys. zł. To kolejne pieniądze na uczelnię. Piła dołożyła już 300 tys. zł. na wyposażenie centrum transferu i technologii.

– To dla studentów, bo im lepsze będą mieć wyposażenie tym ich wiedza w przyszłości będzie większa – wyjaśnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

To duża pomoc, bo kierunki techniczne i medyczne są bardzo kosztowne. Uczelnia podpisała też umowę o współpracy z Politechniką Poznańską.

– Oni będą czuwać nad jakością naszego kształcenia – wyjaśnia Donat Mierzejewski, rektor PWSZ.

Dzięki temu będą tu przyjeżdżać wykładowcy z Poznania, będą też wspólne projekty naukowo-badawcze.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!