Aż 23 medale pilskich judoków w Mistrzostwach Wielkopolski. Tomasz Jopek trenerem kadry narodowej!

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Judo Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci. W zawodach uczestniczyło 29 klubów. Nasi zawodnicy spisali się świetnie w tych zawodach. Podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków zdobyli aż 23 medale, w tym 12 złotych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Tomasz Drzewiecki, Oskar Pazdaj, Beniamin Podemski, Gracjan Wyroślak, Jakub Serwatka, Miłosz Kłos, Oskar Nawrocki, Adam Stodolski, Wojciech Drygała, Grzegorz Drygała, Natalia Janocha i Oliwia Cebieniak. Drugie miejsca zajęli: Filip Janocha, Maciej Tymiec, Kacper Kozera, Szymon Jęśko-Białek, Maksymilian Stasiuk, Mateusz Dolny i Natalia Cyganowska, a trzecie: Martyna Graś, Mateusz Mazurek, Paweł Łajdych i Jakub Pudłowski. Piąty był Grzegorz Huryń. Podczas otwarcia tej imprezy Mariusz Groński, prezes OZJ, wręczył najlepszym zawodnikom rankingu 2016 pamiątkowe puchary. Otrzymali je: Paula Kułaga, Katarzyna Wiszniewska, Tomasz Drzewiecki, Beniamin Podemski, Adam Stodolski, Wojciech Drygała i Gracjan Wyroślak. Świetna praca pilskich szkoleniowców z młodzieżą została doceniona. Tomasz Jopek został trenerem kadry narodowej juniorów młodszych. Gratulujemy i życzymy sukcesów!