Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski w Pile: radni PO zachęcali do zgłaszania propozycji

Agnieszka Kledzik
Budżet obywatelski w Pile: akcja radnych PO
Budżet obywatelski w Pile: akcja radnych PO Agnieszka Kledzik
Budżet obywatelski w Pile to szansa, by zgłosić do naprawy dziurawy chodnik. Radni Platformy Obywatelskiej zachęcali mieszkańców, by skorzystali z tej okazji i przesyłali swoje propozycje do budżetu obywatelskiego.

Jeszcze tylko do końca stycznia pilanie mogą składać wnioski o remont chodników. Każdy może wskazać chodniki, ścieżki rowerowe, pobocza lub bariery architektoniczne do usunięcia. Zostaną one naprawione jeszcze w tym roku. Miasto wyda na to 2 mln zł. A to w ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego.

A radni Platformy Obywatelskiej w środę rozdawali na ulicy wnioski pilanom do wypełnienia.

– Chcemy rozpropagować ten pomysł – przekonuje Małgorzata Karwacka, radna PO – Nawet mróz nam nie przeszkadza – dodaje.

BUDŻET OBYWATELSKI W PILE: CO NA TO MIESZKAŃCY?

Radni zachęcali mieszkańców, by wskazali dziurawe chodniki do naprawy. Nie wszyscy jednak byli zainteresowani ta akcją. A ci którzy się zatrzymywali przy radnych mieli znacznie dłuższą listę życzeń.

– Uliczka do ryneczku przy Witosa jest tak dziurawa, są zapadliska, a teraz jak śnieg tam leży to jest makabra, nie można przejść – żali się Wanda Tymko.

Mąż pani Wandy dodaje kolejne inwestycje jego zdaniem do zrobienia i obiecują, ze tę ankietę wypełnią.

– Dziwi mnie, że Piła miasto Philipsa jest taka ciemna, tak gdzie mieszkamy w rejonie ulic: Ludowej, Roosevelta i Browarnej jest zupełnie ciemno, poza tym zaniedbane są brzegi rzeki – dodaje Kazimierz Tymko.

Forma zgłaszania inwestycji do budżetu obywatelskiego w Pile okazała się chyba zbyt trudna, skoro radni wzięli sprawy we własne ręce.

– Jest to pierwsza akcja, więc tego narzędzia trzeba się nauczyć, trzeba zachęcać pilan do współdecydowania o tym jak ma wyglądać miasto – przekonuje Rafał Zdzierela, przewodniczący rady miasta w Pile.

Ankiety można wysłać do piątku. Z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców zostaną wybrane te, które jeszcze w tym roku mogą być zrealizowane.

Na każdym osiedlu ma być zrealizowana choć jedna taka inwestycja. Jednostkowy koszt proponowanego remontu nie może przekraczać 150 tys. zł, czyli to około kilometra drogi.

Kolejny etap to weryfikacja tych propozycji. Głosowanie zaplanowano od 17 do 23 lutego. Głosować będzie można osobiście w UM, w filiach biblioteki lub na stronie internetowej miasta. Realizacji doczekają się te projekty, na które głosy odda najwięcej osób.

BUDŻET OBYWATELSKI W PILE: zgłosiliście już swoje propozycje?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto