Cenne zwycięstwo koszykarzy Basketu Piła-Powiat Pilski w Lesznie

W tym sezonie pilscy koszykarze zanotowali tylko jedną porażkę
W tym sezonie pilscy koszykarze zanotowali tylko jedną porażkę Wiesław Szmagaj
W meczu III ligi koszykarze Basketu Piła-Powiat Pilski pokonali w Lesznie miejscową Royal Polonię 1912.

Cenne, wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze Basketu Piła-Powiat Pilski. Gościli oni w Lesznie, gdzie zmierzyli się Royal Polonią 1912. Pilanie wygrali pewnie pierwszą kwartę, ale w drugiej odsłonie spotkania gospodarze odrobili straty i drużyny schodziły na przerwę przy rezultacie remisowym 38:38.

W drugiej części meczu na parkiecie brylował nasz zespół. Pilscy koszykarze systematycznie powiększali przewagę, choć nie była ona wysoka. Gospodarze robili wszystko, aby dogonić pilan, ale ostatecznie z nimi przegrali 61:73 (12:20, 26:18, 17:22, 6:13). Nasz zespół odniósł trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Punkty dla Basketu Piła-Powiat Pilski zdobyli: Grzegorz Jankowski 16, Bartosz Rajewicz 15, Tomasz Pochylski 13, Tomasz Lebiedź 13, Dominik Czajkowski 9, Tomasz Pajczyk 5, Eryk Szostak 2. W Royal Polonii 1912 Leszno najlepiej punktowali: Sławomir Sakowicz 17, Filip Taisner 14, Ernest Wacyra 11 i Krzysztof Pawlicki 8.

Komplet wyników V kolejki: Sklep Polski Formaton Gniezno - AKM Gromy Nowy Tomyśl 90:98, Royal Polonia 1912 Leszno - KS Basket Piła-Powiat Pilski 61:73, Rawia Rawag Rawicz - Tarnovia Tarnowo Podgórne 80:87.