Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Charytatywny koncert muzyki myśliwskiej na rzecz pogorzelców z gm. Jastrowie

Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
Prawie dwa miesiące temu pożar strawił poddasze domu pana Dariusza i jego rodziny. Odbudowa, która już się zaczęła nie będzie ani szybka, ani tania. Cały czas trwają akcje pomocy pogorzelcom z Bud, w gm. Jastrowie, w północnej Wielkopolski. Jedną z nich był koncert muzyki myśliwskiej, w wykonaniu muzyków z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

Przypomnijmy co się wydarzyło 1 października 2023 roku. Spokojnie niedzielne przedpołudnie zamieniło się w horror, gdy poddasze jednorodzinnego domu w niewielkiej miejscowości w gminie Jastrowie stanęło w ogniu. - Mimo ogromu tragedii, która nas spotkała doceniamy fakt, że w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał - krótko po pożarze mówili pogorzelcy, którzy starają się odbudować zniszczony dom.

od 16 lat

Bardzo szybko po tym tragicznym zdarzeniu ruszyło wiele akcji mających na celu pomoc w zbiórce pieniędzy na odbudowę domu, który mocno ucierpiał przez pożar. Jedną z ostatnich był koncert Zespołu Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

- To oryginalna, jedna z najlepiej i najprężniej działających grup tego rodzaju w Polsce. Zespół powstał jesienią 1982 roku przy Zespole Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju pod Czarnkowem. Zespół funkcjonuje dzięki pomocy dyrekcji szkoły, Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego. Składa się przede wszystkim z młodzieży szkolnej, przyszłych leśników i myśliwych. Zespół działa pod kierunkiem nauczycieli Macieja Strawy i Pawła Strawy. - czytamy na stronie internetowej poświęconej zespołowi.

Podkreśla się tam ponadto, że Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w kraju i jednym z najbardziej znanych polskich zespołów w Europie. Wśród największych osiągnięć zespołu wymienić należy przede wszystkim sukcesy na ogólnopolskich konkursach sygnalistów myśliwskich. W 1999 roku zespół zajął I miejsce, zdobył „Róg Wojskiego” i uzyskał tytuł Mistrza Polski. Ponadto trzykrotnie zespół zdobywał tytuł wicemistrza Polski i trzykrotnie zajmował III miejsce. Indywidualne mistrzostwo Polski w grze na rogu myśliwskim uzyskało trzech uczniów i absolwentów – Tomasz Szrama (2000), Paweł Strawa (1993, 2003) i Łukasz Sikora (2006). Zespół jest laureatem ogólnopolskich konkursów muzyki myśliwskiej. I miejsce zdobył dwukrotnie, II miejsce – dwukrotnie, a trzecie miejsce – pięciokrotnie.

Jastrowska publiczność miała okazję posłuchać ciekawej muzyki w świetnym wykonaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo z wydarzenia.

Charytatywny koncert muzyki myśliwskiej na rzecz pogorzelców...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto