Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła odniosła w Mosinie bardzo ważne zwycięstwo

Pilski zespół obecnie zajmuje w I Lidze PLF przedostatnie, jedenaste miejsce, ale ma jeszcze szansę na utrzymanie fot. Wiesław Szmagaj
W niezwykle istotnym pierwszoligowym starciu Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła pokonała Mrówkę UKS Orlik Mosina.

To był mecz praktycznie o „6 punktów”. Obie drużyny zamykają bowiem tabelę I Polskiej Ligi Futsalu. Zarówno gospodarze, jak i pilski zespół zdawali sobie sprawę, że wygrana podtrzymuje nadzieję na utrzymanie w gronie pierwszoligowców..

Spotkanie miało wyrównany charakter. W 7’ żółtą kartkę zobaczył pilanin Hubert Jabłoński, a dwie minuty później otrzymał on czerwony kartonik. Sytuacja ta nie zdeprymowała pilan, którzy po celnym strzale Wojciecha Bukowego w 15’ objęli prowadzenie 1:0. Przy takim wyniku obie drużyny zeszły do szatni na przerwę.

W drugiej części spotkania gospodarze, podobnie jak w pierwszej połowie, robili wszystko, umieścić piłkę w bramce. Oddawali sporo strzałów, ale trafiały one w słupki lub bronił je doskonale dysponowany Kacper Zieliński, bramkarz naszej drużyny. W 39’ sędziowie podyktowali rzut karny dla pilan, który na gola zamienił Cezary Knapiński. Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła pokonała Mrówkę UKS Orlik Mosina 2:0.