Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak WOŚP grała w Pile i powiecie pilskim? Ile zebrały sztaby i gdzie padły rekordy?

Martin Nowak
Martin Nowak
Regionalne Centrum Kultury w Pile
To było rekordowe granie w Pile, ale nie tylko. W innych miejscowościach na terenie powiatu pilskiego także działo się bardzo dużo!

Piła i Dobrzyca

Prawie 600 tysięcy złotych - tyle w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało zebrać się w Pile, ale to nie koniec, bo nadal trwają licytacje w sieci internetowej. To prawdziwe szaleństwo szyte z dobrych serc, które nie szczędziły grosza na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Już kilka dni przed wielkim finałem wielokrotnie można było wspomóc orkiestrową zbiórkę, ale to w niedzielę 28 stycznia na ulice Piły wyszło ponad 120 wolontariuszy. Tego dnia, sztaby dwoiły się i troiły, aby zapewnić moc atrakcji dla odwiedzających hale sportowe, domy kultury czy sale wiejskie. W Pile działały dwa sztaby - w Regionalnym Centrum Kultury i przy Szkole Podstawowej nr 11. Prężnie działał także m.in. sztab w Dobrzycy, gdzie finał był naprawdę imponujący. Każdy kto odwiedził to miejsce był pod wrażenie klimatu, jaki udało się stworzyć wolontariuszom.

597 tys. 986 zł przyniosły w Pile licytacje i zbiórki do puszek w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale licytacje jeszcze trwają więc kwota na pewno się zwiększy.

- Brawo Piła! Wielkie dziękuję za Wasze wielkie serca. Za pracę wolontariuszy, wsparcie wszystkich partnerów, sponsorów i innych osób, które pomogły stworzyć wszystko to, co działo się w ramach WOŚP w naszym mieście! Wielkie dziękuję dla tych, którzy hojnie wypełniali puszki wolontariuszy. Siema! -

podsumowuje pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Orkiestra grała na ulicach miasta, w Regionalnym Centrum Kultury, na stadionie i w hali sportowej MOSiR przy ulicy Żeromskiego, w Dobrzycy oraz w szkołach podstawowych nr 2, 3 i 11.

Sztab w RCK zebrał 155 tys. 340 zł, w SP nr 11 - 225 tys. 106 zł, a w niewielkiej Dobrzycy aż 146 tys. 750 zł! Pilscy Pasjonaci Siatkówki zebrali natomiast 70 tys. 790 zł.

Padał rekord za rekordem!

- W Dobrzycy zbieraliśmy 333 zł/minutę. Łącznie przez pięć finałów zebraliśmy ponad pół miliona złotych. To wszystko dzięki Wam! Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Jestem zmęczony, ale jeszcze bardziej szczęśliwy -

w mediach społecznościowych napisał Paweł Kądziela, współorganizator finału WOŚP w Dobrzycy i radny Gminy Szydłowo.

Gmina Wyrzysk

Rozgrzanych do czerwoności serc nie brakowało także w gminie Wyrzysk, która zebrała rekordową kwotę 147 tys. 486,56 zł.

- Dziękuję wszystkim, którzy od wielu dni i wczoraj grali w tej największej orkiestrze świata. Kolejny raz pokazaliśmy, że wspólna praca na rzecz drugiego człowieka potrafi przynosić tak niesamowite efekty. Jesteście wielcy! Jestem ogromnie dumna, że mogę pracować dla Państwa - ludzi, dla których dobro innych jest najważniejsze i na których zawsze można liczyć. Dziękuję! -

to słowa Bogusławy Jagodzińskiej, burmistrz Wyrzyska.

Sztab w Wyrzysku zebrał 66 tys. 378,60 zł, a sztab w Osieku nad Notecią aż 81 tys. 107.96 zł.

Miasteczko Krajeńskie

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miasteczku Krajeńskim także poinformował o swoim pobitym rekordzie. W niedzielę, wolontariusze informowali, że zebrali 35 tys. 362,51 zł. Zapowiedzieli też dalszą licytację fantów.

Białośliwie

Sztab WOŚP w Białośliwiu - w niedzielę 28 stycznia - miał na koncie 37 tys. 139,81 zł.

Łobżenica

W Łobżenicy także padł rekord. Tutejszy sztab zebrał 62 tys. 425,72 zł.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto