Kajakarstwo. Jakub Stepun, wychowanek UKS Kajak Trzcianka, mistrzem Europy U23 K1-200 m

Jakub Stepun, choć ma tylko 20 lat, okazał się najlepszy w konkurencji K1 - 200 m podczas Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Sprincie Kajakowym w Poznaniu Polski Związek Kajakowy
Wielki sukces na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Sprincie Kajakowym osiągnął Jakub Stepun. Wychowanek UKS Kajak Trzcianka wywalczył złoty medal.

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Sprincie Kajakowym. Wystartował w nich Jakub Stepun, wychowanek UKS Kajak Trzcianka, a obecnie zawodnik AZS AWF Poznań.

Kajakarz rodem z Trzcianki spisał się znakomicie. Najpierw nie dał szans rywalom w eliminacjach konkurencji K1-200 metrów, a potem był bezkonkurencyjny w wielkim finale. To wielki wyczyn, tym bardziej, że z grona dziewięciu finalistów rywalizacji kajakarzy na 200 metrów młodszy od Jakuba Stepuna był tylko jeden zawodnik. Urodzony w 2001 roku Polak pokonał jednak starszych rywali i zwyciężył z wyraźną przewagą. Zmierzono mu czas 35.477 s., a drugi Dmytro Danylenko i trzeci Denisław Cwetanow mieli rezultaty powyżej 36 sekund.

Wychowanek UKS Kajak Trzcianka osiągnął życiowy sukces zostając w wieku 20 lat mistrzem Europy do lat 23. W Poznaniu ku uciesze publiczności odebrał złoty medal i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego. Sukces pochodzącego ze Stradunia zawodnika szybko doceniła Rada Miejska Trzcianki. Został on uhonorowany podczas wtorkowej sesji.

Na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Sprincie Kajakowym złoty medal dla Polski wywalczyła również na 500 m czwórka w składzie: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Klaudia Cyrulewska oraz Julia Olszewska. Dwie pierwsze były także najlepsze w dwójkach na 500 m.

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.