Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koło TPPW w Pile ma nowy zarząd. Nie obyło się bez pożegnań

OPRAC.:
Martin Nowak
Martin Nowak
W gościnnych progach galerii LABIRYNT Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorko-Własnościowej - w sobotę 17 lutego - odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła nr 9 im. kpt. Teofila Spychały Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Pile.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia sprawozdań, a także udzielenia absolutorium ustępującym władzom. Nie obyło się też bez rezygnacji. Złożyli je wieloletni prezes Jan Ryszard Garbarczyk oraz skarbnik Marian Praczyk. Panowie otrzymali szczególne tytuły. Jan Ryszard Garbarczyk, który był prezesem koła od 1994 roku, został Honorowym Prezesem Koła. Marian Praczyk, który z kolei od początku pełnił funkcję skarbnika, został Honorowym Członkiem Zarządu Koła.

Nieubłagany bieg czasu spowodował, że od poprzedniego walnego zebrania zmarli członkowie koła: Maria Kłos, Bronisław Frankowski, Jarogniew Skrzypczak, Jan Śnioszek, Zbigniew Krzemiński, Roman Chwaliszewski, Andrzej Radomski i Ryszard Jankowski. Ich pamięć zebrani uczcili chwilą ciszy. Ponieważ jednak życie nie znosi pustki podczas posiedzenia przyjęto nowych członków: Piotra Tobołę, Marzenę Rybarczyk i Waldemara T. Piątka.

Wybrano nowe władze koła. Prezesem został Krzysztof Wyrwa, skarbnikiem - Marlena Krzemińska, sekretarzem - Danuta Buryta-Arndt oraz Jan Balcerzak, Wojciech Kicman, Grzegorz Rzymski i Michał Łożyński. Do komisji rewizyjnej koła wybrano: Zbigniewa Horowskiego (powierzając mu funkcję przewodniczącego), Franciszka Dykrzaka i Piotra Banacha. Na wojewódzkim zjeździe TPPW zaplanowanym na kwiecień koło reprezentować będą: Krzysztof Wyrwa, Danuta Buryta-Arndt, Marlena Krzemińska i Jan Balcerzak.

Podczas zebrania nie mogło zabraknąć dyskusji na temat dalszej działalności koła. Była mowa m.in. o przebudowie i przeorganizowanie terenu Skweru 100-lecia Powstania Wielkopolskiego wraz ze znajdującym się tam pamiątkowym obeliskiem - miejscem corocznych miejskich obchodów rocznicy wybuchu Powstania. Co jeszcze?

- Zasugerowano by istniejącą, mającą już prawie 3 tomy kronikę koła zdigitalizować i umieścić na stronie internetowej, by każdy w każdej chwili mógł się zorientować w działaniach podejmowanych przez koło. Uznano, że konieczne jest dalsze organizowanie turnieju „Jeden z dziesięciu” i zapraszanie do udziału uczniów ze szkół regionu – jest to znakomity sposób promocji wiedzy o Powstaniu wśród młodzieży. W dyskusji pojawił się również wątek „namówienia” do współpracy nauczycieli historii oraz ewentualnego powrotu do idei Młodzieżowych Kół TPPW, które niestety zniknęły wraz z likwidacją szkół gimnazjalnych -

informuje Jan Balcerzak.

Walne zebranie zakończyło się tradycyjnie odśpiewaniem „Roty”.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto