Koszykarze KS Basket Powiat Pilski Piła ulegli AZS-owi Politechnika Poznańska

O nikłej porażce Basketu Powiat Pilski Piła zadecydowała dogrywka
O nikłej porażce Basketu Powiat Pilski Piła zadecydowała dogrywka Wiesław Szmagaj
W 3 Lidze Mężczyzn KS Basket Powiat Pilski Piła podejmował AZS Politechnika Poznańska. Po dogrywce lepsi okazali się goście.

Spotkanie to miało wyrównany charakter, a sytuacja się wielokrotnie zmieniała. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gości różnicą 8 punktów. W drugiej odsłonie meczu pilanie odrobili straty z nawiązką i na przerwę obie drużyny schodziły przy nieznacznym prowadzeniu pilan 51:48.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęła Politechnika Poznańska. KS Basket Powiat Pilski Piła nie dawał za wygraną i ostatecznie po 40 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 79:79. Sędziowie zarządzili więc dogrywkę, w której nieznacznie lepsi byli przyjezdni. Ostatecznie nasz zespół uległ rywalom 87:92 (19:27, 32:21, 13:20, 15:11, d: 8:13).

Punkty dla drużyny z Piły zdobyli: Tomasz Lebiedź 31, Grzegorz Jankowski 19, Dominik Czajkowski 17, Tomasz Pochylski 12, Mateusz Relis 5, Maciej Tutlewski 2, Piotr Konek 1. Dla gości najlepiej punktowali: Filip Lorencki 25, Piotr Potap 20, Łukasz Grodzki 17 i Łukasz Baraniecki 16.

W pozostałych meczach 4. kolejki 3 Ligi uzyskano następujące rezultaty: MKS Września - Basketball Club Biofarm Sieraków 105:86, Tarnovia Tarnowo Podgórne - AKM Gromy Nowy Tomyśl 63:60.

Tabela 3 Ligi Mężczyzn (o miejsca 7-12)