Lekkoatleci Gwdy Piła sprawdzali formę w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Poznaniu

Dobrą formę w tym sezonie prezentuje Dawid Hajduk. W Poznaniu był drugi w biegu na 200 m, a wcześniej zdobył dwa medale w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Białymstoku fot. Wiesław Szmagaj
Lekkoatleci pilskiej Gwdy pierwszy weekend września wykorzystali na start w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Poznaniu.

Dla części startujących zawodników tego klubu był to udany sprawdzian formy przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. Lekkoatleci Gwdy w tej właśnie kategorii odnieśli trzy zwycięstwa, uzyskując przy tym wartościowe wyniki: Wiktoria Wójcik - oszczep – 35,56 m, Cyprian Sikorski - 300 m - 38,08, sztafeta 4x100 m w składzie: Tomasz Mętlak, Cyprian Sikorski, Paskal Hoffman, Hubert Olszewski – 47,23. Drugie lokaty w tych zawodach wywalczyli: Katarzyna Kaczmarek – 80 ppł - 13,37, Paskal Hoffman – 600 m- 1:33,90. Ponadto 400-metrowiec Dawid Hajduk po dobrym biegu zajął drugie miejsce na 200 m z wartościowym rekordem życiowym 22,70. W biegu na 300 m zadebiutowała Oktawia Kubiś, uzyskując rezultat 48,74.

Wcześniej piątka zawodników w ramach reprezentacji województwa wielkopolskiego uczestniczyła w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Białymstoku. Lekkoatleci Gwdy zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal w konkurencjach indywidualnych oraz dwa medale w biegach sztafetowych. Jednym z najlepszych zawodników całej imprezy był Mikołaj Czechowicz, który w biegach na 800 i 1500 m zdobył dwa złote medale. Jego biegi były rozgrywane taktycznie „na miejsce”, stąd relatywnie słabsze wyniki tj. 1:54,49 na 800 m i 4:14,16 na 1500 m.

Brązowy krążek wywalczył Jan Gański w skoku wzwyż z wynikiem 185 cm. Dwa medale w sztafetach zdobył Dawid Hajduk: srebrny w sztafecie 4x100 m (44,49) i złoty w 4x400 (3:25,67). W punktacji klubowej z dorobkiem 37 pkt. zawodnicy Gwdy w stawce ok. 60 klubów z całej Polski zajęli wysokie siódme miejsce.

Kilkuosobowa grupa zawodników Gwdy startowała w Ogólnopolskim Mitingu w Białogardzie, uzyskując kilka wartościowych wyników: Agata Trzaskalska – trójskok – 12,17 (I kl. sportowa, rek. życiowy), Tomasz Mętlak – wieloskok - 11,46 i skok w dal 6,19, Katarzyna Kaczmarek – 300 ppł - 53,45, Hanna Wilant – 600 m - 1:56,15.