MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łobżenickie Dziki rozdane

DB
Łobżenickie Dziki
Łobżenickie Dziki Materiały prasowe
Łobżenickie Dziki to prestiżowa nagroda przyznawane przez władze Łobżenicy. Statuetkę otrzymują osoby zasłużone dla gminy. Kogo w tym roku wyróżnił burmistrz? Sprawdź już teraz.

W piątkowy wieczór w Łobżenicy odbyło się spotkanie noworoczne, zorganizowane przez burmistrza. Jednym z punktów tego wydarzenia było rozdanie prestiżowych nagród dla najbardziej zasłużonych mieszkańców. Do kogo w tym roku trafiły Łobżenickie Dziki?

Łobżenickie Dziki otrzymali:

Antoni Kotarak
Pan Antoni Kotarak, mieszkaniec wsi Luchowo, jest przedstawicielem ginącego zawodu jakim jest kowalstwo. Tradycje kowalskie w jego rodzinie sięgają 1885 roku. Kowalem był jego dziadek Franciszek i ojciec Antoni. On sam zaczął praktykować w kuźni w wieku 15 lat. Przez lata był postrzegany nie tylko jako specjalista w podkuwaniu koni, ale także „złota rączka”. Antoni Kotarak naprawiał maszyny, budował miodarki. Zajmował się także kowalstwem artystycznym, wykonując różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Był radnym gminy Łobżenica.
Nagroda Burmistrza dla pana Antoniego Kotaraka jest wyrazem uznania dla jego kowalskiego kunsztu, artystycznego zacięcia i zaangażowania w pracę społeczną na rzecz społeczności gminy Łobżenica.

Ewa Bruska
Usługi agroturystyczne „U Ewy” to firma, która powstała dzięki świetnemu pomysłowi pani Ewy Bruskiej na rozpoczęcie nowej działalności w gospodarstwie rolnym oraz konsekwencji w dążeniu do celu, ciężkiej pracy i zaangażowaniu całej rodziny. Gospodarstwo „U Ewy” to miejsce, w którym odbywa się wiele imprez i uroczystości środowiskowych. Wystrój, smaczne jedzenie i przyjazna atmosfera przyciągają do gospodarstwa licznych gości.
Nagroda Burmistrza przyznana została za osiągnięcia, jakie pani Ewa odniosła w dziedzinie działalności gospodarczej, tworząc prężną rodzinną firmę.

Edward Płaczek
Edward Płaczek to twórca najsłynniejszych łobżenickich lodów wytwarzanych według tradycyjnych receptur. Dla wielu pokoleń łobżeniczan smak lodów od Płaczka to jedno z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. Dla nas wszystkich to rozpoznawalna marka lokalnego produktu, zbudowanego na tradycji i na bazie naturalnych produktów. To także świetna promocja gminy Łobżenica i jeden z elementów oferty turystycznej naszego regionu.
Nagroda Burmistrza dla pana Edwarda Płaczka to wyraz uznania dla wyjątkowego, łączącego pokolenia produktu, jakim są lody przez niego stworzone.

Andrzej Mrotek
Andrzej Mrotek jest najdłużej pracującym trenerem w historii Klubu Sportowego „Pogoń” Łobżenica. Wcześniej z klubem już od 1976 roku związany był jako zawodnik. Andrzej Mrotek to także wieloletni działacz Ludowych Zespołów Sportowych i społecznik, dla którego bez piłki nożnej nie ma życia. Był prezesem klubu Kroton Witrogoszcz, prezesem LZS Łobżenica, radnym gminy Łobżenica, trenerem trampkarzy, juniorów i seniorów Pogoni. Nagroda Burmistrza Łobżenicy dla pana Andrzeja Mrotka przyznana została za jego działalność społeczną na rzecz rozwoju sportu w gminie Łobżenica, a szczególnie za propagowanie kultury fizycznej, aktywnych form spędzania wolnego czasu i piłki nożnej wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Andrzej Konitzer
Andrzej Konitzer najczęściej kojarzony jest z zespołem Mister Bazar, jednak dzisiejsza nagroda nie jest docenieniem jego działalności artystycznej, ale działalności sportowej. Pasją pana Andrzeja jest tenis ziemny, w którym odnosi znaczące sukcesy. Ponadto Andrzej Konitzer był współorganizatorem turniejów tenisa ziemnego organizowanych na terenie naszej gminy oraz inspiratorem działań propagujących tę dyscyplinę sportu wśród najmłodszych mieszkańców gminy.
Nagroda Burmistrza jest wyrazem uznania za działalność sportową pana Andrzeja i za promocję gminy Łobżenica.

Krzysztof Pikulik

Krzysztof Pikulik to przedsiębiorca, który od podstaw stworzył w gminie Łobżenica nowoczesny Zakład Mechaniki Pojazdowej. To przykład młodego człowieka, który dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy zbudował prężną firmę.
Nagroda Burmistrza dla pana Krzysztofa Pikulika to wyraz uznania dla przedsiębiorczości i kreatywności przedsiębiorcy, który zdecydował się związać swoją przyszłość z gminą Łobżenica.

Anna i Mateusz Pluta
Państwo Pluta prowadzą gospodarstwo sadownicze o powierzchni 20 ha, w którym uprawiają jabłonie, grusze, śliwy i czereśnie. Dodatkowo zajmują się produkcją naturalnych soków tłoczonych z owoców, firmowanych marką „Zdrowe soki z Doliny Łobżonki”. W czerwcu 2016 roku podczas Regionalnego Święta Sadowników w Pobórce Wielkiej państwo Pluta zostali wyróżnieni przez starostę Eligiusza Komarowskiego i znaleźli się w gronie najlepszych sadowników powiatu pilskiego. Nagroda „Łobżenicki dzik” jest wyrazem uznania dla sadowników z Łobżenicy za zbudowanie produktu lokalnego związanego z regionem.

Zbigniew Ziarnik i sołectwo Trzeboń

Sołectwo Trzeboń w 2016 roku było organizatorem Gminnych Dożynek i doskonale wywiązało się z tego zadania. Mieszkańcy Trzebonia jako gospodarze święta plonów zadbali nie tylko o każdy szczegół uroczystości, ale także o dożynkowy wystrój wsi i świetną zabawę. Wspaniała organizacja i ogromne zaangażowanie mieszkańców sprawiły, że rolnicze święto plonów zyskało piękną oprawę. Przez ten jeden wyjątkowy dzień w Trzeboniu biło serce Gminy Łobżenica. Nagroda Burmistrza jest wyrazem uznania dla pana sołtysa, rady sołeckiej, pań z koła Gminnej Rady Kobiet i wszystkich mieszkańców sołectwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto