MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe centrum logistyczne Signify na Motylewie w Pile. To najnowsze rozwiązania technologiczne i nowe miejsca pracy

Martin Nowak
Martin Nowak
Firma Signify (dawny Philips) odnotowała kolejny sukces i stworzyła nowe miejsce pracy na mapie Piły. Mowa o centrum logistycznym, dzięki któremu przyspieszone zostaną dostawy produktów do klientów na całym świecie. To też nowe miejsca pracy.

Nowe centrum logistyczne w Pile

Firma Signify - pod koniec marca - otworzyła nowe Centrum Logistyczne w Pile. Ma ono aż 32 500 metrów kwadratowych powierzchni i jest pełne nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

- Uruchomienie nowego centrum pozwoli na jednorazowe umieszczenie w nim 53 tys. palet. Każdego roku magazyn będzie opuszczać aż 12 milionów kartoników! Utworzenie centrum na Motylewie oznacza kilkadziesiąt nowych miejsc pracy -

o zaletach tej inwestycji jako jeden z pierwszych poinformował Urząd Miasta Piły.

Centrum umożliwi zintegrowanie dotychczasowych obiektów w Pile i Robakowie, co przyczyni się do zwiększenia efektywności operacji magazynowych i przyspieszenia dostaw do klientów na całym świecie.

- Przeprowadzka z dotychczasowych magazynów w Pile i Robakowie rozpoczęła się w lutym tego roku, a pierwsze wysyłki z nowej lokalizacji zostały uruchomione w połowie marca. Zakończenie procesu integracji planowane jest na połowę 2024 roku. Nowy magazyn, wybudowany przez firmę Panattoni, ma 38 500 m2 powierzchni, z czego 32 500 m2 zostało wynajęte przez operatora logistycznego Signify, firmę CEVA Logistics -

informuje firma Signify.

Nowe centrum dystrybucyjne wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. System sterowania Philips Dynalite zapewnia detekcję ruchu i automatyczną regulację oświetlenia w zależności od natężenia światła dziennego. Dodatkowo, szczegółowa analiza danych z systemu sterowania oświetleniem wspiera bieżące utrzymanie infrastruktury.

- Magazyn w Pile został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. CEVA Logistics wdrożyło szereg rozwiązań, w tym system magazynowania z platformami wjazdowymi i panele fotowoltaiczne. Signify wyposażyła wnętrze i teren zewnętrzny obiektu w oświetlenie cyrkularne. Oprawy firmy cechują się jedną z najwyższych na rynków wydajności, co przełoży się na niższe koszty utrzymania -

podkreślają przedstawiciele Signify.

W budynku zastosowano m.in. w oprawy drukowane w technologii 3D, których produkcja odbywa się zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli z materiałów nadających się do recyklingu. Znalazły się tam również rozwiązania NatureConnect opracowane zgodnie z zasadami designu biofilicznego, dzięki któremu światło naturalne jest odwzorowywane we wnętrzu.

Podczas uroczystego otwarcia nie mogło zabraknąć przecięcia wstęgi. Tego aktu dokonali m.in. zaproszeni goście. Wśród nich był starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Uczestniczyłem w uroczystym otwarciu magazynu, mając okazję obejrzeć go w środku i jestem pod dużym wrażeniem. Obecnie przenoszone są do niego mniejsze magazyny Signify z Piły i Robakowa, co zakończyć ma się w połowie tego roku. Wszystkie mieścić będą się pod jednym dachem, co przyspieszy kompletowanie zamówień i wysyłanie towaru na cały świat, a Piła stanie się dużym centrum logistycznym Signify -

poinformował starosta. I dodał:

- Cieszy mnie, że tak duży pracodawca docenił potencjał lokalizacyjny Piły, położonej w połowie drogi między Poznaniem i Bydgoszczą, które zapewnia także sprawne połączenie z Warszawą i zachodnią granicą kraju.

Podczas otwarcia nie mogło zabraknąć również pełniącej obowiązki prezydenta Piły Beaty Dudzińskiej.

- Dzisiaj na pilskiej mapie gospodarki oficjalnie wystartowało największe w tej części Europy centrum logistyczne. To sukces trzech liderów- PANATTONI, który wykonał inwestycję- o powierzchni porównywalnej do 4,5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, CEVA , który będzie operatorem usług na rzecz SIGNIFY. Jako, że wywodzę się z tego ostatniego, gdy jeszcze nosił barwy niebieskie odczuwam z tego powodu podwójną satysfakcję -

taki wpis w mediach społecznościowych zamieściła Beata Dudzińska.

Z centrum dystrybucyjnego przy ul. Jastrzębiej Signify będzie obsługiwać kraje skandynawskie, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, a także centralną i wschodnią Europę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto