Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy żłobek przy Witaszka w Pile jeszcze w tym roku. Rusza adaptacja pomieszczeń po byłym przedszkolu

OPRAC.:
Martin Nowak
Martin Nowak
Zamknięte rok temu przedszkole przy ulicy Witaszka już wkrótce zmieni się w nowoczesny żłobek. Podpisano umowę z wykonawcą prac remontowych.

Żłobek zamiast przedszkola

Było przedszkole, a będzie kolejny żłobek. W centrum Piły przy ul. Witaszka 4. Umowę na adaptację pomieszczeń na potrzeby nowego żłobka w budynku po byłym Publicznym Przedszkolu nr 1 przy ulicy Witaszka 4, podpisała pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień tego roku.

- Wykonawca w trybie "zaprojektuj i wybuduj" poprawi stan techniczny samego budynku, ale też wybuduje nowy plac zabaw przystosowany do wieku dzieci uczęszczających do żłobka. Projekt wartości ponad 3 600 000 złotych, zostanie dofinansowany kwotą 1 780 000 złotych z „Programu Maluch+” -

mówi pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Aktualnie trwa procedura wyboru nadzoru inwestorskiego nad zadaniem. Wykonawcą zadania wyłonionym w przetargu jest firma Damian Skóra Usługi Remontowo-Budowlane SKÓR-BUD z Szamocina. Adaptacja budynku ma na celu przystosowanie go do potrzeb żłobka i wiąże się z dobudowaniem przedsionka, wózkarni, gabinetu i pomieszczenia gospodarczego, przebudową wejścia głównego z budową schodów zewnętrznych i pochylni oraz klatki schodowej do piwnicy na zapleczu kuchennym (likwidacja istniejącej klatki schodowej).

W zakres prac wchodzą m.in.: demontaż instalacji wewnętrznych; demontaż istniejących okładzin ściennych, podłogowych w całym obiekcie i ułożenie nowych; demontaż i wymiana wszystkich drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, demontaż okien i wstawienie nowych, czy dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej.

W zakres prac zewnętrznych wchodzą m.in.: budowa schodów zewnętrznych, tarasów i pochylni, wykonanie nowych utwardzeń i budowa placu zabaw.

W ramach zadania zostanie również zakupione wyposażenie sal, kuchni, pomieszczeń administracyjnych i socjalnych oraz gospodarczych. Zakupione zostaną również zabawki i pomoce dydaktyczne.

W zaadoptowanym budynku utworzony zostanie Żłobek nr 3, który wejdzie w skład Zespołu Żłobków w Pile oraz wpisany zostanie do rejestru żłobków. Następnie podpisana zostanie umowa gwarantująca finansowanie miejsc opieki przez trzy lata (36 miesięcy). Łącznie będzie to kwota ponad 3 960 000 zł, z czego ponad 1 320 000 zł stanowi dofinansowanie z Programu Maluch+ 2022-2029 ze środków FERS, a ponad 2 640 000 zł z budżetu gminy Piła.

Dodajmy, że dzieci z byłego Publicznego Przedszkola nr 1, zostały przeniesione głównie do pobliskiego Publicznego Przedszkola nr 5 (ok. 95 proc.) Decyzje w tej sprawie podejmowali rodzice, którzy mogli wybrać każde przedszkole publiczne w Pile. Do PP5 przeszła też większość nauczycieli i pracowników PP1.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto