Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pilska Asta Arena wkrótce będzie modernizowana. Stadion zmieni swoje oblicze

Wiesław Szmagaj
Wiesław Szmagaj
Wcześniej na Asta Arenie wymieniono bandy, zainstalowano odwodnienie toru, nawodnienie płyty boiska, oświetlenie awaryjne toru, a także uzupełniono nawierzchnię toru
Wcześniej na Asta Arenie wymieniono bandy, zainstalowano odwodnienie toru, nawodnienie płyty boiska, oświetlenie awaryjne toru, a także uzupełniono nawierzchnię toru fot. Wiesław Szmagaj
Wkrótce ruszą kolejne prace modernizacyjne na stadionie piłkarsko-żużlowym przy ul. Bydgoskiej w Pile, czyli na Asta Arenie.

Przeciąga się sprawa modernizacji pilskiej Asta Areny. W ostatnim czasie jednak napłynęły pozytywne wieści. Starostwo Powiatowe w Pile kilka dni temu wydało pozwolenie na budowę, bez którego roboty na stadionie nie mogą być prowadzone. Prace obejmą przebudowę trybun z montażem nowych siedzisk, wymianę oświetlenia, remont wieży sędziowskiej oraz przebudowę terenów utwardzonych wokół stadionu i zaplecza (m.in. nowy układ bram wejściowych). Koszt wykonania robót to 22,5 mln złotych.

Warto dodać, że pozwolenie na budowę obejmuje ok. 98 % zakresu planowanych prac. Powodem takiego stanu rzeczy jest brak decyzji lokalizacyjnej dla kilku dodatkowych obiektów, które chce tu zbudować inwestor, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile. Dotyczy to m.in. masztów oświetleniowych, stacji transformatorowej i zbiornika przeciwpożarowego. Będą mogły być one uzupełnione później.

- Będziemy przebudowywać trybuny na całym stadionie - poinformował Rafał Merker z Firmy Budowlanej Lisiewicz w Chodzieży, wykonawcy robót. - W uzgodnieniu z klubem prace podzieliliśmy na dwa etapy, żeby z obiektu mogli korzystać kibice. W pierwszej kolejności będziemy remontować wschodnią trybunę, a potem zajmiemy się resztą stadionu. Mamy jeszcze do wykonania remont wieży sędziowskiej, niezbędną infrastrukturę sanitarną, teletechniczną i energetyczną, renowację dróg, wiatę na piasek, a także elementy, które aktualnie w pozwoleniu na budowę się nie znajdują. Roboty musimy zakończyć zgodnie z umową na początku grudnia tego roku.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznych prac na Asta Arenie wymieniono bandy na łukach, zainstalowano odwodnienie toru, nawodnienie płyty boiska, zainstalowano oświetlenie awaryjne toru i co najważniejsze, uzupełniono nawierzchnię toru. Wykonawcy zużyli ponad 2 tysiące ton kruszywa. Wartość prac modernizacyjnych wyniosła około 4,3 mln zł. Podczas sezonu żużlowego z torem nie było większych problemów, więc ten etap modernizacji stadionu można uznać za udany.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto