Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęły się prace na pilskiej Asta Arenie. Podzielono je na etapy, aby z obiektu mogli korzystać kibice. Zobacz zdjęcia

Wiesław Szmagaj
Wiesław Szmagaj
Rozpoczął się drugi etap przebudowy Asta Areny, czyli stadionu piłkarsko-żużlowego przy ul. Bydgoskiej w Pile.

Miasto Piła zorganizowało konferencję prasową, podczas której poinformowano o rozpoczętej przebudowie Asta Areny, zakresie prac na tym obiekcie i podziale na etapy, aby mogli z niego korzystać kibice w trakcie sezonu żużlowego.

- Pragniemy po pierwsze uspokoić nastroje i wyrazić przekonanie, że pomimo wszelkich przeciwności, które napotykały nas przez ostatnie lata, ten projekt przebudowy stadionu miasto dokończy – zapewniła pełniąca obowiązki prezydenta miasta Piły Beata Dudzińska. - Stanie się tak ponieważ miasto zabezpieczyło na ten cel pieniądze, zabezpieczyło również środki na wsparcie działalności klubu i niezależnie od tego, co napotykaliśmy przez ostatnie miesiące, żeby nie powiedzieć lata, jesteśmy na tyle zdeterminowani, żeby pomimo utrudnień zrealizować tą drugą część robót.

Beata Dudzińska przypomniała także zakres wcześniejszych prac:

- Pierwsza część dotyczyła przebudowy toru, wymiany bandy stałej, bandy dmuchanej czy odwodnienia. Poprawa nastąpiła na tyle, że po 25 latach mogliśmy w tym miejscu przeprowadzić mistrzostwa Polski, a sama w relacjach słyszałam szereg komplementów dotyczących parametrów technicznych, jakie udało nam się uzyskać w ramach pierwszego etapu przebudowy toru.

Pierwsza część przebudowy stadionu pochłonęła 4,5 miliona złotych. Teraz wydatek będzie większy, bo 22,5 miliona złotych, z tego niemal 17 milionów złotych ze środków rządowych.

O zakresie prac w obecnym etapie poinformował Rafał Merker, reprezentujący wykonawcę.

- Mamy do zrealizowania przede wszystkim przebudowę trybun, wymianę istniejącej infrastruktury na prefabrykaty żelbetowe, na których zostaną zamontowane siedziska w ilości 3830 – zdradził. - Zostanie przebudowana strefa wejściowa od ul. Bydgoskiej i od ul. Kossaka. Oprócz tego przygotujemy płyty żelbetowe pod przyszłą infrastrukturę sanitarną i sklepikową. Wybudujemy również zbiornik ppoż., wiatę na piasek, sieci sanitarne w postaci wodociągów, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci elektryczne i teletechniczne, w których między innymi do wykonania są maszty oświetleniowe o wysokości 37 i 39 m. Będzie także nowe nagłośnienie stadionu.

Rafał Merker poinformował także, że prace zostały podzielone na etapy, żeby kibice mogli korzystać ze stadionu w trakcie remontu. Zaczną się one od trybuny wschodniej i całej partii infrastruktury, która się tam znajduje. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie tej części prace zostaną przeniesione na część nieremontowaną, a kibice będą mogli korzystać z nowej trybuny. Termin zakończenia tego etapu przebudowy to grudzień tego roku.

Rozpoczęły się prace na pilskiej Asta Arenie. Podzielono je ...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto