Pilskie siatkarki rozgromiły Impel

Radosław Patroniak
naszemiasto
To był pogrom, a siatkarki PTPS-u grały jak z nut. Trzy sety wygrane, zero straconych to wynik dzisiejszej potyczki z Impelem Wrocław

Pilskie siatkarki świetnie weszły w mecz (1:5). Największy respekt wrocławianki poczuły wobec Tijany Malesevic, która omijała lub rozbijała ich blok atomowymi atakami. Świetnie też sobie radziła rozgrywająca Marina Katic. Przy dobrym przyjęciu Chorwatka nie miała kłopotów z oszukiwaniem bloku Impelu.

Przewaga przyjezdnych zmalała w środkowej fazie seta i w końcówce, gdy podopieczne Rafała Błaszczyka utrudniły zagrywkę. Trenerowi PTPS wypaliły też zmiany, bo Monika Naczk zaserwowała asa, a Natalia Krawulska przy piłce setowej wybroniła piłkę po ataku Malesevic i dzięki temu było możliwe ponowienie i wygranie partii.

Rezerwowa przyjmująca zastąpiła w drugim secie w wyjściowej szóstce Magdalenę Wawrzyniak i to posunięcie Zawieracza było strzałem w dziesiątkę. Krawulska, wspólnie z Malesevic, "rozstrzelały" wrocławianki. W uzyskaniu punktowej przewagi pomógł też pilankom blok, w którym główne skrzypce grała Katic, dysponująca jak na rozgrywającą bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (184 cm wzrostu).

- Weźcie sprawy w swoje ręce - namawiał swoje zawodniczki trener Błaszczyk. Efekt był taki, że Impel pogrążał się w bezsilności i roszadach. Na parkiecie pojawiła się nawet była kadrowiczka, Milena Rosner, ale już pierwsze ataki pokazały, że z jej dawnej klasy pozostało tylko nazwisko.

W trzecim secie pilanki kontynuowały swój inauguracyjny koncert. Dyrygentem była Katic, ale w orkiestrze miała też wspaniałe solistki, czyli Krawulską i Malesevic (dostała nagrodę MVP meczu). Inna sprawa, że rywalki nie miały ochoty utrudnić zadania PTPS. Fatalne zawody rozegrała była siatkarka pilskiej drużyny, Katarzyna Konieczna. Poziom skuteczności w ataku miała ona co najwyżej na poziomie 15 procent. Trochę lepiej radziła sobie z zagrywką, ale nawet jej as przy stanie 13:18 nie wybił przyejzdnych z rytmu. Całość nierównego boju zakończyła atakiem z obejścia środkowa Monika Martałek.

Impel Wrocław - PTPS Piła 0:3 (22:25, 17:25, 17:25)
Impel: Staelens, Konieczna, Wilson, Jaszewska, Polak, Djurisic, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Rosner, Nowakowska, Mroczkowska.
PTPS: Martałek, Malesevic, Kuligowska, Lis, Wawrzyniak, Katic, Wysocka (libero) oraz Naczk, Paszek, Krawulska.