Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont przy ulicy Krzywej zbliża się ku końcowi

Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Powoli dobiegają końca prace przy ulicy Krzywej w Pile. Jest tam zlokalizowanych sporo dużych firm, a stan drogi i chodników do tej pory pozostawiał wiele do życzenia.

- Jeżeli chodzi o przebudowę ulicy Krzywej to planujemy zakończyć realizację tego zadania w bieżącym roku kalendarzowym. Wartość robót to ponad 7 milionów złotych, a odcinek ponad 700 metrów. Na tym odcinku prowadzona jest przebudowa kompleksowa - przebudowa jezdni, ciągów pieszo-rowerowych, które właściwie na nowo się pojawiają w tym miejscu i umożliwią komunikację zarówno pieszą, jak i rowerową do zakładów pracy zlokalizowanych w tym miejscu. Budujemy od nowa właściwie parking dla pojazdów osobowych, przebudowane są chodniki oraz budujemy na nowo system odwodnieniowy w postaci rowów przydrożnych, a więc kompleksowo podchodzimy do przebudowy tego odcinka. To wszystko chcemy zakończyć w tym roku - powiedział Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

- Całe szczęście, że mamy doświadczenie przy tego typu inwestycjach. W ostatnim czasie chociażby przebudowa ulicy Bydgoskiej w samym centrum właściwie, w tkance miejskiej. Musieliśmy borykać się z podobnymi problemami. Specyfika ulicy Krzywej polegała na tym, że tam mieliśmy głównie ruch samochodów ciężkich o dużym tonażu i faktycznie wymagało to na bieżąco udostępniania przyjazdów, udostępniania zjazdów do firm, bo inaczej firmy byłyby zablokowane na wiele miesięcy, na co one nie mogły sobie pozwolić. Przy tej okazji pojawiały się problemy z ciągłą wymianą podbudowy, krawężników, zjazdy które właściwie indywidualnie ustalaliśmy z każdą z tych firm były właściwie budowane na raty. Często trzeba było właśnie wymieniać pewne elementy, jak obrzeża, podchodzić do tematu kilkukrotnie zanim ten zjazd został wybudowany - dodaje dyrektor ZDiZ.

Dodajmy, iż ulica Krzywa jest ważna również dlatego, że w tej okolicy planuje się jeszcze mocniej postawić na rozwój kolejnej strefy przemysłowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto