Ruszyła baza rodzin w ramach Szlachetnej Paczki
Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się, aby pomóc poszczególnym rodzinom zgłoszonym do programu. Najlepiej jest zgłaszać się całą grupą, na przykład z jednego zakładu pracy, firmy czy szkoły.
- Szlachetna Paczka pozwala pomagać efektywnie i na dużą skalę, przy niedużym nakładzie środków poszczególnych osób. W zeszłym roku wsparcie dla jednej rodziny przygotowywało średnio 31 darczyńców, a może jeszcze więcej. Kompletowanie Paczek rozkłada się więc na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę można przygotować z rodziną, wśród znajomych, ale też w szkole czy w pracy - przekonują organizatorzy.
Potrzebującą rodzinę, którą chce się obdarować w ramach Szlachetnej Paczki, można wybrać za pośrednictwem specjalnej wyszukiwarki. Organizatorzy zapewniają wszelką niezbędna pomoc osobie, która zdecyduje się być koordynatorem pomocy dla danej rodziny, aby zmotywowała ona swoje otoczenie do pomocy rodzinie. Darczyńcy jednak pozostają dla rodziny anonimowi - prezenty są przekazywane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki z magazynu, gdzie darczyńcy je dostarczają.
Czytaj także: Dyrektorka szkoły w Grodzisku Wielkopolskim obsługiwała kasę w drogerii. Ustawiały się kolejki! Zarobiła ponad 8 tys. zł
Pomóż rodzinom z Wielkopolski
W Wielkopolsce na pomoc wciąż czeka kilkaset rodzin. Na stronie internetowej są one pogrupowane według rejonów. Na wsparcie wciąż liczy pani Anna, która cierpi na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i musi być niemal stale podłączona do butli z tlenem. Wraz z rodziną mieszka ona na poznańskich Ogrodach. Kobietą opiekuje się mąż, przez co rodzina musi utrzymywać się z zasiłku. Aby móc wygodnie odpoczywać w trakcie żmudnego procesu leczenia rodzina marzy przede wszystkim o nowym łóżku.
Pomocy potrzebuje także pani Zofia, 61-letnia emerytka z gminy Złotów. Po śmierci swojej matki i brata, którymi się opiekowała, została sama z psem i kotem. Ze względu na wieloletnią opiekę nad schorowaną matką, nie wypracowała dostatecznie wysokiej emerytury. Na co dzień kobieta utrzymuje się z najniższego świadczenia. Mimo niskich dochodów pani Zofia jest bardzo zorganizowana i potrafi zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, jednak to nie wystarcza na spełnienie jej marzeń o lodówce i pomalowaniu ścian na swój ulubiony, beżowy kolor.
Historie pozostałych potrzebujących rodzin można poznać wybierając rodzinę ze specjalnej listy. Paczki będą wręczane potrzebującym w Weekend Cudów, czyli 16-17 grudnia.
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Miejskie Historie, odcinek 4 - Piła:

Obserwuj nas także na Google News
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?