Siatkówka. Nasze zespoły powiększyły swój dorobek punktowy

Zwycięstwa odniosły prowadzące w III lidze kobiet zespoły KS Piła i SPS Volley Piła. Teraz w siatkarskich rozgrywkach nastąpi świąteczna przerwa fot. Wiesław Szmagaj
Udostępnij:
To były ostatnie przed świętami Bożego Narodzenia siatkarskie ligowe mecze. Nasze drużyny mogą je zaliczyć do udanych, bo powiększyły swój dorobek punktowy.

W II lidze mężczyzn Stalpro Joker Powiat Pilski podejmował Konspol Słupca, który obecnie plasuje się tuż za naszą drużyną. Pierwszy set tego spotkania był wyrównany, ale w jego końcówce lepszy był zespół z Piły. Pilanie wykazali swoją wyższość także w dwóch kolejnych partiach. Nasza drużyna pokonała rywala 3:0 (27:25, 25:17, 25:20). Aktualnie pilski zespół z dorobkiem 29 punktów zajmuje w rozgrywkach czwarte miejsce. Prowadzi MKST Astra Nowa Sól (33 pkt.), przed Orłem Międzyrzecz (32) i Aniołami Toruń (32). Następna kolejka spotkań rozegrana zostanie 8 stycznia. Stalpro Joker Powiat Pilski rywalizować będzie w Żaganiu z Sobieskim.

W rozgrywkach III ligi mężczyzn Zamek Gołańcz wygrał z TSK Osiek 3:2 (23:25, 23:25, 25:20, 25:22, 15:9). Mecz pomiędzy pierwszym i drugim zespołem UKS SMS Jokera Piła został przełożony na 5 stycznia. W tej klasie rozgrywkowej na czele jest Szamotulanin Szamotuły (35 pkt.), który wyprzedza Enea Energetyka Poznań (24) i UKS SMS Jokera I Piła (24). TSK Osiek zajmuje czwarte miejsce (24).

Prowadzący w III lidze kobiet KS Piła nadal nie zwalnia tempa. Zespół ten wygrał u siebie z UKS Milesza Targowa Górka 3:1 (25:15, 25:17, 24:26, 25:19). SPS Volley rywalizował w Poznaniu z Enea Energetykiem. Gospodarze ulegli naszej drużynie 2:3 (22:25, 25:23, 19:25, 26:24, 14:16). Jeden punkt zainkasował MKS Trzcianka, który na własnym parkiecie uległ Orlikowi Miłosław 2:3 (19:25, 25:23, 25:20, 27:29, 11:15). Siatkarki wrócą na parkiety 7-8 stycznia. SPS Volley Piła podejmie wówczas MKS Trzcianka, a KS Piła zagra w Murowanej Goślinie z SKS-em.