Strażacy z Piły byli bezkonkurencyjni

asp. Anrzej Pasternak
W Pile odbyły się "Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym". "Nasi" byli najlepsi.

Eliminacje zostały rozegrane we wtorek na terenie jednostki przy ul. Lelewela oraz na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile. Wystartowało osiem drużyn, reprezentujących Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z Chodzieży, Złotowa, Czarnkowa, Wągrowca, Obornik oraz Piły.

Strażacy z Piły byli bezkonkurencyjni, wygrali drużynowe zawody z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi rywalami z czasem 225,996 sek. Drugie miejsce zajęła komenda z Czarnkowa z czasem 297,873 sek. a trzecie z Chodzieży z czasem 320,995 sek.

We wtorek w Pile odbył się również 5 rzut Ligi Województwa Wielkopolskiego w Drabinie Hakowej. Pierwsze 3 miejsca zdobyli zawodnicy z Piły. Ponadto Krzysztof Gajewski objął prowadzenie w całej lidze. Wysoką pozycję w lidze – 5 miejsce zajmuje również zawodnik z Piły - Leszek Naranowicz

W konkurencjach indywidualnych wszystkie miejsca na podium przypadły strażakom z Piły!

21 czerwca reprezentacja z Piły weźmie udział w "Mistrzostwach Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym", które zostaną rozegrane w Ostrowie Wielkopolskim.

WYNIKI:

Klasyfikacja indywidualna w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni:

1. miejsce - Krzysztof Gajewski KP PSP Piła, czas 16,451 sek.
2. miejsce - Leszek Naranowicz KP PSP Piła, czas 16,872 sek.