Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To była długa wyprawa po Krajnie [ZDJĘCIA]

opr. Martin Nowak
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Miasteczku Krajeńskim wzięły udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego podpatrywały przykłady dobrych praktyk. Na liście miejsc odwiedzonych przez uczestników wyjazdu znalazły się takie miejscowości jak Złotów, Rudna, Łobżenica i Witrogoszcz Kolonia

Pierwszy przystanek w długiej podróży po Krajnie miał miejsce w złotowskim Zwierzyńcu. Tu uczestnicy wycieczki zapoznali się z atrakcją turystyczną wymyśloną przez Złotowski Korpus Ekspedycyjny. Na terenie parku rozmieszczone zostały słupki szlaku nazwanego Zielonym Punktem Kontrolnym. Uczestnicy podzieleni zostali na drużyny, otrzymali mapy i specjalne kartki do oznaczania odnalezionych punktów kontrolnych, a potem ruszyli w teren. Wędrówka zakończyła się w Zagrodzie Krajeńskiej, gdzie goście z Miasteczka Krajeńskiego wraz z przedstawicielami organizacji Kresowian zapalili znicze pod Dębem Pamięci oraz zapoznali się z atrakcjami turystycznymi miasta Złotowa i tradycjami związanymi z regionem Krajny.

Kolejną miejscowością odwiedzoną przez uczestników wyjazdu studyjnego była Rudna. Tu głównym punktem programu była promenada widokowa, czyli ścieżka ezoteryczno-dendrologiczna, która powstała w ramach sołeckiego projektu, współfinansowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Uczestnicy wyjazdu zastanawiali się nad możliwościami wzbogacenia gminy Miasteczko Krajeńskie w atrakcje turystyczne, które wpłyną także na rozwój potencjału Koła Gospodyń Wiejskich.

Po Łobżenicy, o której opowiedziała przedstawicielka Towarzystwa Miłośników Łobżenicy, wycieczka dotarła do Witrogoszczy Kolonii. Tu na gości czekali przedstawiciele stowarzyszenia Gminna Rada Kobiet w Łobżenicy, zespołu Błękit Krajny i stowarzyszenia Formacja Dźwierszno, a także sołtysi Elżbieta Mrotek i Roman Jopek. Dyskutowano o agroturystyce i turystyce na terenie Łobżenicy, działaniach podejmowanych przez Gminną Radę Kobiet oraz o tym, jak w niewielkiej miejscowości stworzyć zespół ludowy i jak budować prężną organizację w oparciu o aktywnych, kreatywnych mieszkańców.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Nasze miejsce w centrum świata – tworzymy fundament pod działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Miasteczku Krajeńskim” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w konkursie mikrodotacji Wielkopolska Wiara.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto