Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Integrowanie przez pączkowanie w północnej Wielkopolsce. W KGW w Białośliwiu potarfią upiec nawet 7000 pączków w jedną noc!

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
Jak mówią panie z KGW w Białośliwiu ich pączki mają wielką moc. Nie chodzi tylko o przepis, czy smak... chociaż po części... Rzecz w tym, że ich pączki pomagają ludziom. Pieką je na wszystkie charytatywne akcje w okolicy, a ich wypiek schodzi dosłownie jak "ciepłe bułeczki". Dzięki pieniądzom z programu „Gospodynie do Dzieła!” będą mogły ich robić jeszcze więcej!

Zacznijmy od tego czym jest i czemu służy program „Gospodynie do Dzieła!”, realizowany przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Ma na celu pomoc kołom gospodyń wiejskich w zakupie sprzętu i wyposażenia, dzięki któremu będą mogły realizować swoją działalność, oraz zorganizowanie wydarzenia dla społeczności lokalnej, związanej z działalnością koła. Chcemy ułatwić KGW realizację inicjatyw, projektów i działań, które wzmocnią potencjał obszarów wiejskich. Wizja wsi jako atrakcyjnego miejsca współpracy i wspólnych przedsięwzięć wymaga dodatkowych środków. Połączenie jej z aktywnością kobiet stanowi kluczowy aspekt, który przyczyni się do rozwoju obszarów wiejskich. - czytamy na stronie internetowej Fundacji BGK.

Kto może wziąć udział w tym programie? Konkurs jest skierowany do kół gospodyń wiejskich zarejestrowanych przez ARiMR, z siedzibą w gminach do 25 tys. mieszkańców. W bieżącej edycji nie biorą udziału grantobiorcy z poprzednich rozdań. W skali kraju dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł otrzymuje 50. KGW. Jednym z nich było KGW Włościanki z Białośliwia.

Na co można wydać pieniądze z programu? Przede wszystkim na zakup sprzętu - wyposażenia związanego z realizacją zaplanowanych działań w ramach Projektu tj. sprzęt AGD, komputer, drukarka, sprzęt nagłośnieniowy, rzutnik, mikrofon, stroje ludowe, instrumenty muzyczne, maszyna do szycia, namiot, meble np. szafki kuchenne, stoły, krzesła, ławki itp.. Istnieje także możliwość zorganizowania wydarzenia dla mieszkańców.

Panie z Białośliwia postanowiły kupić rzeczy, które przydadzą się do ich akcji wypieku pączków, z których słyną w całym regionie. Zakupiony został profesjonalny mikser, a do tego namiot oznaczony logo miejscowego KGW. Ponadto przygotowano wydarzenie dla mieszkańców, które relacjonujemy, a które miało świetną nazwę: Integrowanie przez pączkowanie. Co ważne - doświadczenie KGW Włościanki w połączeniu z nowym sprzętem powoduje, że panie, jak same mówią, są obecnie w stanie przygotować nawet 7000 pączków w jedną noc!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo z tego wydarzenia.

Integrowanie przez pączkowanie w północnej Wielkopolsce. W K...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto