Trwa sezon przełajowy. Młodzicy Gwdy Piła zaliczyli udany występ w Gryfinie

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w Gryfinie k. Szczecina w ścisłej czołówce znalazło się kilku młodych zawodników pilskiej Gwdy PLKS Gwda Piła
W Gryfinie lekkoatleci pilskiej Gwdy udanie rozpoczęli sezon startów przełajowych w ogólnopolskich imprezach mistrzowskich.

W Gryfinie k. Szczecina pilanie wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym. W stawce najlepszych młodych biegaczy z woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego w ścisłej czołówce znalazło się kilku zawodników Gwdy Piła.

Hubert Margowski w biegu na 2000 m i Jakub Kulpa na 3000 m zajęli wysokie, czwarte miejsca. Tym samym potwierdzili, że są bardzo utalentowanymi biegaczami i mają predyspozycje do kontynuowania dobrych tradycji biegaczy Gwdy. Miłą niespodziankę sprawił czyniący stałe postępy Konrad Kadecki, który w biegu na 3000 m zajął szóste miejsce. Ponadto miejsca punktowane zajęli: 8. Wiktor Karpowicz, 13. Cyprian Sikorski i Jan Langner, 14. Witold Nowak. Łącznie biegacze Gwdy wywalczyli kolejne 7 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym. Przed naszymi zawodnikami jeszcze jedna impreza przełajowa rangi mistrzowskiej. W Oleśnie odbędą się bowiem Przełajowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.

Tymczasem na uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu ogłoszono wyniki 52 Konkursu Nadziei Olimpijskich im. dr. Karola Hoffmanna, którego honorowym patronem w sezonie 2020 i 2021 był Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Właśnie za te dwa lata podsumowane zostały osiągnięcia młodych lekkoatletów z Wielkopolski, oddzielnie we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Na uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych dwóch sezonów zaproszonych zostało 10 laureatów w każdej kategorii. Z miasta Piły i powiatu pilskiego zaszczytu tego dostąpiło dwóch lekkoatletów PLKS Gwda Piła, którzy w sezonie 2021 osiągnęli największy poziom sportowy. Byli to junior: Mikołaj Czechowicz (uczeń ZSG w Pile) i Oliwier Kamiński (uczeń I LO w Pile). Już niedługo ogłoszone zostaną wyniki Konkursu Nadziei Olimpijskich za sezon 2022.