Żużel: na torze w Pile odbyła się ostatnia runda cyklu Nice Cup. Zobacz zdjęcia

Na pilskim torze odbyła się VII runda Nice Cup, turnieju przeznaczonego dla mniej doświadczonych zawodników. Turniej wygrał Szymon Szlauderbach, a zwycięzcą całego cyklu został Karol Żupiński.

W zawodach tych, aby wyrównać szanse, żużlowcy startowali na wylosowanych wcześniej silnikach. Po XII wyścigach odbyły się dwa biegi półfinałowe, a następnie finał.
Zwycięzcą pilskich zawodów został Szymon Szlauderbach z Unii Leszno, który zwyciężył w wyścigu finałowym. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Orwat z Polonii Bygoszcz, a trzeci był Bartłomiej Kowalski ze Speedway Wandy Kraków. Pilanie nie startowali.
W całym cyklu Nice Cup, obejmującym siedem turniejów, zwyciężył Karol Żupiński z Wybrzeża Gdańsk. Wyprzedził on Aureliusza Bielińskiego z Wybrzeża Gdańsk oraz Piotra Pióro ze Speedway Wandy Kraków.
Odbyły się także cztery biegi dodatkowe. Najlepszy był w nich Maciej Kuromonow.
KLASYFIKCJA NICE CUP:
1. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) 8+4 (2,3,1,2) – 1. miejsce w finale
2. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 5+3 (w,0,2,3) - 2. miejsce w finale
3. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) 11+2 (3,2,3,3) - 3. miejsce w finale
4. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 11+w (3,2,3,3) - wykluczenie w finale
5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 8 (3,3,2,w)
6. Jarosław Krzywosz (Kolejarz Opole) 8 (2,1,3,2)