Dobry występ lekkoatletów Gwdy Piła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Hubert Margowski w biegu na 1000 m prz. wywalczył srebrny medal, uzyskując wynik 2:49,20, a Paskal Hoffman zdobył brązowy medal, z rekordem życiowym 2:56,66 PLKS Gwda Piła
Młodzi lekkoatleci PLKS Gwda Piła startując w Poznaniu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików skutecznie nawiązali do dobrych tradycji klubu.

Najwyższej klasy rezultat uzyskał Hubert Margowski, który w biegu na 1000 m prz. wywalczył srebrny medal, uzyskując wynik 2:49,20. Tym samym poprawił rekord klubu i uzyskał trzeci wynik w Polsce w kategorii U16. Na tym samym dystansie o rok młodszy Paskal Hoffman zdobył brązowy medal, również z rekordem życiowym 2:56,66. Dwa medale brązowe wywalczyli: Wiktoria Wójcik w rzucie dyskiem 28,74 i Adam Sroczyński w rzucie młotem 34,19. Cieszyły zatem nie tylko medale i świetne wyniki ich zdobywców, ale również drogocenne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym, które w całej Polsce są jedynym, respektowanym przez wszystkich kryterium obiektywnej oceny poziomu sportowego klubu.

Pozostałe punkty poza medalistami dla zespołu Gwdy zdobyli: piąte miejsca - Wiktor Karpowicz – 1000 m – 3:02,98, Ignacy Adler – oszczep - 39,53, Gabriel Dobber – wzwyż - 155, szóste miejsce - Jakub Kulpa – 2000m - 6:37,07, siódme miejsca - Adam Sroczyński – kula - 10,58, Tomasz Mętlak - w dal - 5,38, Konrad Kadecki – 2000 m - 6:49,17, Kajetan Kasprzak – wieloskok - 10,62, ósme miejsca - Kevin Maślak – wzwyż - 150, Konrad Sikorski – 600 m - 1:36,03, dziewiąte miejsca - Jan Langner – 2000 m - 6:51,63, Tomasz Mętlak – wieloskok - 10,41, dziesiąte miejsca - Ignacy Adler – dysk - 35,37, Adam Warzewski – oszczep - 35,06, Roksana Kamińska – młot - 23,32, jedenaste miejsca - Kajetan Kasprzak – w dal - 5,14, Roksana Kamińska – dysk - 20,88, Gabriel Dobber – wieloskok - 9,91.