Spis treści
Bożonarodzeniowy harmonogram: co zrobić dwa tygodnie przed świętami. O tym nie możesz zapomnieć
10 grudnia: zaplanowanie bożonarodzeniowego budżetu i ustalenie z bliskimi i przyjaciółmi, jak chcemy spędzić święta (wyjazd do rodziny czy hotelu, a może zaproszenie gości do domu – wspólne rozplanowanie świątecznych spotkań). Umówienie się do fryzjera czy kosmetyczki.
11 grudnia: zrobienie listy prezentów i zakupy gwiazdkowych upominków (niedziela handlowa). Warto też zastanowić się, jak zapakować bożonarodzeniowe prezenty.
12 grudnia: rozpisanie planu przedświątecznych porządków i bożonarodzeniowego menu. Jeśli nie jesteśmy fanami gotowania czy robienia słodkości, to warto zamówić gotowe dania i ciasta. Rodzinne pieczenie świątecznych pierniczków.
13 grudnia: zaplanowanie i zakup świątecznych dekoracji. To dzień, w który trzeba się zastanowić nad choinką i zrobić remanent w świątecznych ozdobach i bożonarodzeniowym oświetleniu.
14 grudnia: policzenie świątecznych gości i sprawdzenie, czy mamy odpowiednią liczbę nakryć stołowych. To czas na odświeżenia świątecznego obrusu i zaplanowanie aranżacji stołu na święta.
15 grudnia: ustalenie świątecznego menu i listy zakupów spożywczych. To dobry moment na wyczyszczenie piekarnika, lodówki i kuchenki mikrofalowej.
16 grudnia: czas na zastanowienie się do kogo chcemy wysłać upominki i kartki świąteczne oraz dokupienie brakujących prezentów. Najwyższa pora umyć wannę, umywalkę i kabinę prysznicową.
17 grudnia: teraz pora na mycie okien i czyszczenie okiennych dekoracji oraz robienie porządków w szafie oraz kuchennych czy łazienkowych szafkach. Czas na zastanowienie się nad świąteczny strojem i zaplanowanie zakupu brakujących elementów garderoby czy modnych dodatków.
Co trzeba wykonać przed świętami? Sprawdź harmonogram zadań na przedświąteczny tydzień
18 grudnia: pora na przygotowanie kartek świątecznych i bożonarodzeniowych dekoracji DIY. Jeśli mieszkają z nami dzieci, koniecznie zróbmy to wspólnie. Rodzinne dekorowanie mieszkania. Dzisiaj jest idealny czas na ubrania świątecznej choinki.
19 grudnia: najwyższy czas wysłać świąteczne kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami i gwiazdkowymi upominkami rodzinie i przyjaciołom. Dekorowanie pierniczków i gotowanie pierwszych potraw (krokiety, pierogi, łazanki, postną kapustą możemy bezpiecznie zamrozić). To też idealny moment na przygotowanie świątecznych śledzi.
20 grudnia: wyczyśćmy płytę grzewczą, zadbajmy też o okap i zlew. Już teraz możemy zacząć przygotowywać świąteczne potrawy i desery.
21 grudnia: spakujmy prezenty i usuńmy kurz z mebli, lamp, dekoracyjnych bibelotów i kwiatów doniczkowych. Nie zapomnijmy wyczyścić luster i frontów ze szkła.
22 grudnia: wymyjmy i odkurzmy podłogi oraz zróbmy kolejne zakupy do przygotowania potraw i deserów. Potwierdźmy obecność gości na Wigilii i świątecznych przyjęciach.
23 grudnia: to dzień gotowania i pieczenia, jeśli nie musimy tego robić, to warto włączyć świąteczną muzykę i zrelaksować się w fotelu z ciekawą książką i kubkiem zimowej herbaty.
24 grudnia (Wigilia): to czas nakrywania do stołu, przygotowywania wigilijnych potraw i drobnych porządków. Tego dnia wiele rodzin dekoruje świąteczną choinkę. Czas na wypatrywanie pierwszej gwiazdki!
Kupuj artykuły do sprzątania taniej
Rozbudowa kompleksu sortowo-rekreacyjnego w Białobrzegach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?