Wtorek 28 kwietnia. Poranny raport

Epidemia niestety nie zwalnia tempa, przybywa osób chorych, ale jest też coraz więcej ozdrowieńców i to jest dobra wiadomość.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3) i podkarpackiego (1).

Informuje o kolejnych 8 zgonach. Wśród nich znalazła się 57-letnia mieszkanka Pleszewa.

W powiecie pilskim nie odnotowano nowych zakażeń. Obecnie mamy 3 przypadki zakażenia koronawirusem (2 w Pile i 1 w Szydłowie) i 3 ozdrowieńców! Co więcej? 271 osób objętych jest kwarantanną, a 4 osoby są hospitalizowane.

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim zachorowało 47 osób. Niestety, cztery osoby zmarły.

Z koronawirusem wygrały na szczęście kolejne osoby z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Liczba ozdrowieńców to już 17 osób. Na dwa kolejne negatywne wyniki z rzędu czeka jeszcze 26 osób.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1359 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 83 osoby zmarły, a 204 zostało wyleczonych. W całym kraju liczba zakażonych koronawirusem to 12089 - 570 osób zmarło.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!