MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Od lat dbają o nasze zdrowie i życie. Srebrne i Złote Eskulapy zostały wręczone lekarzom z m.in. Piły, Złotowa, Czarnkowa i Wągrowca

Martin Nowak
Martin Nowak
Bez nich ani rusz. Ci lekarze od lat dbają o nasze zdrowie i oby robili to jak najdłużej. W sobotę 8 czerwca, otrzymali Srebrne i Złote Eskulapy.

Eskulapy dla lekarzy w Pile

Pilska Delegatura Wielkopolskiej Izby Lekarskiej odznaczyła lekarzy Złotymi i Srebrnymi Eskulapami. To wydarzenie miało miejsce w sobotę (8 czerwca) w Hotelu Arche w Pile.

Złotym Eskulapem odznaczeni zostali lekarze i lekarze dentyści po 50 latach od uzyskania prawa wykonywania zawodu, natomiast Srebrne Eskulapy przyznano w 25. rocznicę uzyskania dyplomu lekarskiego.

Gospodarzem uroczystości była przewodnicząca delegatury w Pile, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr Joanna Harbuzińska-Turek.

- Patrząc na Państwa siłę, pasję i aktywność uzmysłowiłam sobie, że Złote Eskulapy to chyba za mało. Chyba będziemy musieli pomyśleć o Platynowych Eskulapach, bo Państwo dopiero się rozkręcacie. I to nie są żarty. Życzę Wam tego, abyście w dobrym zdrowiu mogli jak najdłużej pracować w zawodzie i czerpali z tego satysfakcję - mówiła dr Joanna Harbuzińska-Turek.

Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali: wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr Marcin Karolewski; dr Elżbieta Marcinkowska -  sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Marek Saj - dyrektor biura Wielkopolskiej Izby Lekarskiej; z ramienia Komisji ds. Emerytów i Rencistów obecna była dr Maria Łabędzka-Gardy.

Przed wręczeniem Eskulapów wyróżniono czterech nestorów, rozpoczynających 90. rok życia. To: Mirosław Czapiński, Janina  Kasprzak, Paweł  Ławiński i Urszula Sarnowska-Stanilewicz.

SREBRNE ESKULAPY OTRZYMALI:

  • Janusz Adamek

  • Jacek Futyma

  • Krzysztof Jopek

  • Jacek Konarski

  • Paweł Kulesza

  • Maria Mehl-Kowalska

  • Anna Ptaszyńska

  • Piotr Ptaszyński

  • Maciej Stachowiak

  • Hanna Szmaglińska

  • Joanna Tomaszewska-Adamek

ZŁOTE ESKULAPY OTRZYMALI:

  • Krzysztof Berndt

Urodziłem się 22 marca 1949 roku w Więcborku na Krajnie. Tam też dorastałem i ukończyłem szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Zdałem egzamin na Akademię Medyczną w Poznaniu i uczelnie ukończyłem w 1974 roku. W 1972 roku zawarłem związek małżeński z Barbarą Szokalską, rok później na świat przyszedł nasz syn Bartłomieja. Po uzyskaniu absolutorium zaczęliśmy pracę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Złotowie , żona w Przychodni jako protetyk, a ja po odbyciu stażu na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym. Od 1975 roku poza pracą na oddziale kierowałem Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Zakrzewie. W 1979 roku uzyskałem specjalizację z ginekologii i położnictwa, a w 1980 roku przenieśliśmy się do Wyrzyska. Tu pracowałem w szpitalu i przychodni a od 1981 roku również w praktyce prywatnej. Żona również poza pracą w przychodni prowadziła pracownię protetyczną. Od 1996 roku do 2000 roku byłem Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wyrzysku. Z powodu z choroby przeszliśmy z żoną na emeryturę i zakończyliśmy pracę zawodową w 2022 roku. Syn ukończył prawo i ma dwoje dzieci – synów Huberta i Jędrzeja.

  • Danuta Bittner-Zielińska

Urodziłam się 1 października 1950 roku w Krzyżu Wielkopolskim. Do szkoły podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego uczęszczałam w Czarnkowie. Maturę zdałam w 1968 roku i w tym samym roku rozpoczęłam studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Po uzyskaniu dyplomu w 1974 roku odbyłam staż w Szpitalu Powiatowym w Czarnkowie, pod czujnym okiem legendy tamtejszego szpitala, dr. Przemysława Ożegowskiego. Po stażuprzeniosłam się do nowo powstałego Szpitala Wojewódzkiego w Pile. Tu rozpoczęłam zdobywanie kwalifikacji z otolaryngologii pod kierunkiem dr. Pędziwiatra. Pierwszy stopień specjalizacji z otolaryngologii uzyskałam w 1980 roku, a drugi w 1987 roku. W 1997 roku uzyskałam specjalizację z audiologii pod kierownictwem prof. Pruszewicza. Okres pracy w Szpitalu Wojewódzkim wspominam bardzo ciepło. Nie zawsze było łatwo, ale zawsze wokół były osoby chętne do współpracy i pomocy. W oddziale Laryngologii Szpitala Specjalistycznego w Pile pracowałam do 2000 roku na stanowiskach młodszego asystenta, starszego oraz z-cy ordynatora. Od 2000 roku pracuję nadal jako Specjalista Laryngolog w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej w Pile. Jestem szczęśliwa z moich wyborów życiowych, starałam się zawsze być w swojej pracy lekarzem z powołania, zawsze prawym i dobrym człowiekiem. W 1976 roku założyłam rodzinę. Moim mężem został Ryszard Zieliński, Mamy dwoje dzieci, a w rodzinie najbliższej trzech medyków.

  • Ewa Bruzgo

Urodziłam się 1 listopada 1950 roku w Kołobrzegu, ale większość życia spędziłam w Złotowie. Po szkole średniej w 1969 roku rozpoczęłam studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, którą ukończyłam w 1974 roku. Pracę w zawodzie stomatologa rozpoczęłam we wrześniu 1974 roku w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Złotowie, gdzie pracowałam przez 7 lat. W 1981 roku , po urlopie macierzyńskim, rozpoczęłam pracę w przychodni przy Metalowej Spółdzielni Inwalidów. W 2002 roku rozpoczęłam pracę z dziećmi i młodzieżą na kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, a w 2018 roku przeszłam na emeryturę i skończyłam pracę zawodowa.

  • Włodzimierz Bystrzycki

Urodziłem się 15 września 1947 w Pile. Tam ukończyłem szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące, a potem 2-letnie Studium Nauczycielskie w Słupsku. Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie ukończyłem w maju 1974, z czerwonym dyplomem, mając zagwarantowane miejsce pracy na chirurgii dziecięcej lub ogólnej w Pomorskiej Akademii Medycznej, jednak wybrałem pracę w Szpitalu Miejskim w Pile. Początkowo na oddziale położniczym, potem na chirurgii ogólnej, gdzie uzyskałem specjalizację II stopnia z chirurgii dziecięcej, przy wsparciu Kliniki Chirurgii Dziecięcej Akademii Medycznej w Poznaniu. Byłem organizatorem pierwszego Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Miejskim w Pile. Dodatkowo zdobyłem specjalizację z ortopedii i traumatologii u dr. Ryszarda Wolskiego. Utworzyłem pierwszą poradnię chirurgii dziecięcej w Pile przy pomocy dr Marty Repczyńskiej. Angażowałem się w tworzenie orzecznictwa lekarskiego w Pile- uczestniczyłem jako lekarz orzecznik przy tworzeniu ZUS-u w Pile, jak i orzecznictwa w KRUS-ie, gdzie do dziś, od 30 lat jestem regionalnym orzecznikiem lekarskim. Przez 7 kadencji, przeszło 30 lat, byłem radnym Rady Miejskiej w Pile, a obecnie jestem radnym Rady Powiatu w Pile. Na sercu leży mi zaangażowanie w funkcjonowanie służby zdrowia w Pile. Zaangażowałem się w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Piły i powiatu. Byłem także lekarzem klubowym sekcji bokserskiej „Sokół”. Od przeszło 20 lat dbałem o zdrowie młodych adeptów, jak i też zawodników pierwszego zespołu żużlowego Polonia Piła, z którym zdobyliśmy Mistrzostwo Polski. Nadal pracuję w Poradni Ortopedycznej i Poradni Chirurgii Dziecięcej; chcę działać społecznie i być nadal użytecznym.

Pan doktor był także wielokrotnie nagradzany - między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi.

  • Marian Idzikowski

Urodziłem się 29 listopada 1950 r. w Zduńskiej Woli gdzie ukończyłem szkołę średnią. W 1968 roku rozpocząłem studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyłem w 1974 r. Skierowano mnie na staż lekarski do Szpitala Wojskowego w Dęblinie i w Łodzi. W trakcie stażu pracowałem w Ośrodku Zdrowia w Korytnicy i w Pogotowiu Ratunkowym w Łodzi. Po stażu rozpocząłem służbę w Jednostce lotniczej w Świdwinie, po 2 latach rozpocząłem specjalizację z chirurgii ogólnej w Szpitalu w Koszalinie, I stopień specjalizacji ukończyłem w 1982 r., od 1983 r. pracowałem w oddziale chirurgii ogólnej w Wałczu i ukończyłem specjalizację w 1987 r. uzyskując tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Pracowałem w Szpitalu w Wałczu do 2020 r. z przerwą między 1990-2007 r., od 1988 r. pracowałem ponadto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Pile jako orzecznik do 2006 r., Od 1987 r. pracowałem w POZ Jastrowie jako chirurg w przychodni, kiedy została zamknięta przeniosłem się do przychodni Mediast gdzie nadal pracuję jako lekarz POZ. Przez wiele lat pracowałem w różnych przychodniach oraz w Pogotowiu Ratunkowym. Nadal czuję się potrzebny w pracy lekarskiej – dokąd mi zdrowie pozwoli.

  • Maria Janiak

Urodziłam się 7 lipca 1949 roku w Ztotowie. Tam spędziłam dzieciństwo i ukończyłam Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Skłodowskiej- Curie w Ztotowie. W 1968 roku rozpoczęłam studia na wydziale lekarskim w Akademii Medycznej w Gdańsku, ukończyłam je w 1974r. Staż odbyłam w Zespole Opieki Zdrowotnej w Złotowie i tam potem pracowałam w oddziale chirurgicznym, jako anestezjolog. Od 1980 pracowałam jako lekarz zakładowy w Spółdzielni inwalidów w Złotowie, ale nadal miałam kontakt ze szpitalem - dyżurowałam w oddziale psychiatrycznym. W 1989r. uzyskałam specjalizację z dermatologii i wenerologii. Od 1993 roku pracowałam Poradni Dermatologicznej. W 1998r. zrobiłam specjalizację z Medycyny Pracy. Od 1999 roku pracuję jako dermatolog na kontrakcie z NFZ oraz lekarz Medycyny Pracy.

  • Anna Kalka

Urodziłam się 29 marca 1951 roku w Opolu Lubelskim. Moi rodzice Józefa i Jan Giza posiadali gospodarstwo rolne. W roku 1956 przeprowadzili się do Czeszewa w powiecie Wągrowieckim gdzie chodziłam do szkoły podstawowej. Liceum Ogólnokształcące ukończyłam w Wągrowcu, następnie Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Stomatologicznym w roku 1974r. Bezpośrednio po studiach w latach 1974 – 1976 pracowałam w ZOZ Chełmno koło Grudziądza, w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Lisewie. W roku 1976 podjęłam pracę w ZOZ Wągrowiec. W 1981 roku uzyskałam specjalizację I stopnia w zakresie Stomatologii Ogólnej. W 1996 roku podjęłam pracę w ZOZ Gniezno w gabinecie szkolnym w Szkole Podstawowej w Mieścisku. Po wprowadzeniu reformy, pracowałam w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia do roku 2022.

  • Barbara Klimczuk

Urodziłam się 11 listopada 1951 r. w Krzyżu Wielkopolskim. Potem rodzice przeprowadzili się do Czarnkowa. Tutaj uczęszczałam do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego. W 1969 r. zdałam maturę i w tym samym roku zdałam egzamin na Wydział Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu. Byłam skromną i nieśmiałą dziewczyną z małego miasteczka, dlatego na początku trudno było mi przyzwyczaić się do zamieszkania w Poznaniu, na szczęście miałam „dobrego opiekuna” – moja o rok starsza siostra kończyła już pierwszy rok studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Przez całe studia mieszkałyśmy razem w akademiku na ulicy Mielżyńskiego. Ze wzruszeniem wspominam cały okres studiów, był to bardzo dobry okres w moim życiu. Studia ukończyłam w 1974 r.. Pierwsza pracę rozpoczęłam w ZOZ w Wałczu, a w 1979 r. przeniosłam się do Piły i pracowałam tutaj aż do przejścia na emeryturę. W tym roku mija 50 od kiedy uzyskałam dyplom ukończenia studiów i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że najważniejsze w życiu jest spotykanie życzliwych i dobrych ludzi.

  • Ewa Kotlińska

  • Janusz Mac

Urodziłem się 4 stycznia 1950 roku we Wrocławiu, tam też uczęszczałem do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. W 1968 roku po maturze rozpocząłem studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1974 roku uzyskałam dyplom lekarza medycyny. W związku z tym, że ukończyłem uczelnię wojskową, zostałem oddelegowany do odbycia stażu podyplomowego w 5 Okręgowym Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. W tym też czasie założyłem rodzinę. Po odbyciu stażu zostałem oddelegowany do pracy jako lekarz jednostki wojskowej w Ząbkowicach Śląskich. W 1977 roku otrzymałem etat asystenta pracowni Radiologii Lekarskiej w 106 Szpitalu Wojskowym w Gliwicach. Tam w 1978 roku uzyskałem 1-szy stopień specjalizacji w dziedzinie radiodiagnostyki, a po trzech kolejnych latach, 2-gi stopień. W 1986 roku zostałem przeniesiony na etat kierownika Pracowni Radiologicznej do 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu. Była to kolejna rozłąka z rodziną, w sumie w ciągu 12 lat pracy 8 lat byłem poza domem. W 1996 roku zakończyłem służbę w wojskowej instytucji w stopniu podpułkownika. Przeniosłem się z Poznania pod Wągrowiec, gdzie rozpocząłem pracę w pracowni Radiologicznej w wągrowieckim szpitalu. Przez kolejne lata pracowałem w szpitalu w Obornikach, w Grodzisku Wielkopolskim, w Szpitalu Rehabilitacyjno Kardiologicznym w Kowanówku oraz Szpitalu w Czarnkowie. Aktualnie pracuję 4 razy w tygodniu w przychodni Medicus Bonus w Wągrowcu. Będę tu pracował dopóki starczy mi sił. Moją pasją jest wędkarstwo, malowanie pejzaży, grafika. Pragnę też więcej czasu spędzać u boku ukochanej żony na spacerach z aparatem fotograficznym i kamerą.

  • Elżbieta Machowiak-Gogola

  • Zygmunt Pikuła

Urodziłem się 23 lutego 1947 roku w Samogórze. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Miastku w 1965 roku, rozpocząłem naukę w dwuletnim technikum elektroradiologii w Szczecinie. Rozpocząłem studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, które ukończyłem 17 maja 1974 roku, uzyskując dyplom lekarza. Moja praca zawodowa rozpoczęła się 20 września 1974 roku w Szczecinku, gdzie skierowano mnie do Przychodni Rejonowej w Okonku. Następnie podjąłem pracę na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Złotowie, gdzie od 1978 roku byłem ordynatorem. Mając na uwadze dobro dzieci, wprowadziłem szereg innowacji diagnostycznych i terapeutycznych, z których największym sukcesem była poprawa standardów diagnostycznych. W ciągu mojej kariery pełniłem funkcję kierownika Poradni Medycyny Szkolnej oraz przez 17 lat pracowałem w Przychodni Kolejowej w Złotowie. Specjalizację I stopnia z pediatrii uzyskałem w 1979 roku, a specjalizację II stopnia z alergologii w 1997 roku. Brałem udział w licznych szkoleniach i kursach zarówno w kraju, jak i za granicą, aby stale podnosić swoje kwalifikacje. Obecnie pracuję na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Złotowie, oraz w Hospicjum Dziecięcym w Złotowie, posiadam też własną przychodnię alergologiczną. Moja droga zawodowa była pełna wyzwań, lecz z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że każdy dzień poświęcony służbie zdrowia był dniem dobrze wykorzystanym. Jestem szczęśliwym mężem Teresy Pikuły. Mamy dwójkę wspaniałych dzieci: córkę Joannę, która jest kardiologiem oraz syna Łukasza, inspektora policji. Mamy pięcioro wnucząt. Jestem wdzięczny mojej rodzinie za wsparcie, które pozwoliło mi na rozwój i oddanie się pracy zawodowej, a także wszystkim współpracownikom i pacjentom, którzy byli częścią tej pięknej podróży.

  • Ewa Piotrowicz

Od urodzenia jestem związana z Czarnkowem. Tutaj ukończyłam szkołę podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W roku 1974 uzyskałam dyplom lekarza dentysty w Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. We wrześniu tego roku rozpoczęłam pracę w Ośrodku Zdrowia w Kruszewie i w Zespole Szkół Zawodowych w Czarnkowie. W latach 1999-2017 świadczyłam usługi stomatologiczne w ramach kontraktów, na początku z Kasą Chorych, a następnie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Prawo emerytalne uzyskałam w 2004 roku. Działalność gospodarczą zakończyłam w 2022 roku, po 48 latach pracy. Przez cały okres mojej pracy zawodowej starałam się sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Mam dwie córki, starszą Katarzynę – mgr analityki medycznej. Jest specjalistą w dziedzinie laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Młodsza córka Marat – ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz medycyny pracy.

  • Krystyna Szadziul

Urodziła się 5 marca 1951 roku we Włocławku. Podjęła studia medyczne na kierunku stomatologia na Akademii Medycznej w Poznaniu. Dyplom lekarza dentysty uzyskała 20 września 1974 roku. Pracę zawodową rozpoczęła w listopadzie 1974 r. w ZOZ Oborniki, w Przychodni Rejonowej w Rogoźnie, potem ZOZ Kędzierzyn Koźle, później w przychodni w Łanach, potem w przychodni zakładowej w Blachowni na terenie Zakładów Azotowych. Od 1977 r. rozpoczęła pracę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Pile w poradniach szkolnych. Zajmowała się profilaktyką i leczeniem dzieci i młodzieży do 18 roku życia. 8 kwietnia 1983 uzyskała I stopień stomatologii ogólnej – Wydział Zdrowia i opieki Społecznej przy Urzędzie Wojewódzkim w Pile. Po reorganizacji służby zdrowia w 1998 r. podjęła działalność gospodarczą i pracuje w indywidualnej praktyce stomatologicznej na terenie miasta Piły z podpisanym kontraktem stomatologicznym z NFZ i do dnia dzisiejszego zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży di 18 roku życia. 10 maja 2024 r. na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu wzięła udział w uroczystym odnowieniu dyplomu lekarza dentysty po 50 latach.

  • Elżbieta Szymała

Całe moje życie związałam z Wągrowcem. Tu się urodziłam, tu ukończyłam szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Po maturze, w roku 1969, z powodzeniem zdałam egzaminy wstępne i rozpoczęłam studia na Akademii Medycznej, Oddziale Stomatologii w Poznaniu. W trakcie studiów otrzymywałam stypendium fundowane z Wągrowca i tu w 1974 roku, wróciłam, tym razem do pracy. Pracowałam w Zespole Opieki Zdrowotnej, kolejno w Poradni Stomatologicznej, Poradni Profilaktyki Ortodontycznej i w Poradni Ortodontycznej, a także w Pogotowiu Stomatologicznym. W tym czasie zrobiłam kolejno specjalizację pierwszego stopnia ze stomatologii ogólnej i drugiego stopnia z ortodoncji. Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, zaczęłam też prowadzić praktykę prywatną. Na swej ścieżce zawodowej wymienię dwie osoby. Jedna, to Pani Doktor Helena Kramer z Wągrowca, która swoim przykładem pomogła mi przełożyć wiedzę ze studiów na praktyczną pracę z pacjentem, z zachowaniem norm etycznych pod każdym względem, a druga, to Pani Doktor Karin Jadwiga Musiałowicz z Piły, której najwięcej zawdzięczam, bo swoją ogromną wiedzą i pasją zawodową, zmotywowała mnie do specjalizowania się w ortodoncji. W 1995 roku zaczęłam pracę w ramach umowy kontraktowej z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, a później, kolejno z Wielkopolską Kasą Chorych i Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 2021roku do dziś prowadzę tylko praktykę prywatną. Mama zaraziła mnie ciekawością świata. Odwiedziłam 70 krajów od Kanady po Australię i od Brazylii po Japonię. Interesuję się historią, architekturą, obcymi kulturami. Obecnie dzielę czas między pracę, podróże, jogę i niestety rehabilitację, ale się nie poddaję, bo mam jeszcze wiele planów na przyszłość.

  • Halina Wasilewska-Marcinkowska

Całe życie jestem w drodze. Urodziłam się w Kołobrzegu. Do podstawówki i szkoły średniej uczęszczałam w Szczecinie. Po studiach wybrałam pracę na wsi. W Miejscowości Drawno. Staż odbyłam w szpitalu powiatowym w Choszcznie. Tam też zaczęłam specjalizację z Pediatrii. Jeździłam na wizyty z felczerem szturchając, jak rozmawia z ludźmi i patrząc, jak bada. Wtedy lekarz na wsi robił wszystko. Na dyżurach w powiatowym szpitalu też było trudno- na wszystkie oddziały było dwóch dyżurnych, pierwszy i drugi. Oczywiście jako drugi biegałam zawsze jako pierwsza. Specjalizację dokończyłam w wiejskim ośrodku zdrowia w Buczku pod Białogardem dojeżdżając do Koszalina i pracując popołudniami na wsi. Z mężem marynarzem oficerem mechanikiem zamieszkaliśmy w powiecie złotowskim w 1986 roku i postanowiłam spełnić marzenie i zrobić rejs jako lekarz okrętowy. Sześć miesięcy zimą na północnym Pacyfiku statek łowczy -przetwórnia bez zawijania do portu i 95 osobowa załoga. W 1996 roku zrobiłam specjalizację z Medycyny Rodzinnej. Wówczas jeździłam między Piłą Poznaniem i Warszawą. Teraz dojeżdżam do Przychodni Lekarza Rodzinnego w Lipce. Pani doktor zajmuję się też poprawą losu wiejskich psów i kotów jak mówi - i pacjenci wiedzą że nie przynosi się w ramach wdzięczności kawy czy czekoladek tylko psią i kocią karmę.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto