Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzcianka: Zakaz odwiedzin w szpitalu i nadzwyczajne posiedzenie ws. koronawirusa

opr. Martin Nowak
Jak Trzcianka radzi sobie z ochroną przed chińskim wirusem?

Szpitale w Pile i w Czarnkowie - w obawie przed koronawirusem - wprowadziły zakaz odwiedzin pacjentów. Teraz, również dyrekcja Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance wprowadziła zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich oddziałach szpitalnych. Obowiązuje on od wtorku 10 marca do odwołania.

- Dopuszcza się jedynie, aby pacjentowi w stanie ciężkim oraz dziecku towarzyszyła tylko jedna osoba - czytamy w komunikacie wydanym przez szpital.

Na tym nie koniec. We wtorek 10 marca w Urzędzie Miejskim Trzcianki odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w temacie zagrożenia koronawirusem. Wspólnie dyskutowano nad realnym zagrożeniem i stwierdzono, że przede wszystkim należy zachować spokój, zadbać o własne bezpieczeństwo, postępować według instrukcji i korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy.

Koniecznie każdy z nas powinien zwrócić uwagę na zachowanie szczególnych środków higieny, często myć ręce, unikać dotykania oczu, nosa i ust, regularnie myć i dezynfekować powierzchnie dotykowe, zachować bezpieczną odległość od rozmówcy, unikać kontaktu z osobami, które kaszlą i kichają. Warto się zastanowić nad rezygnacją z korzystania z usług transportu publicznego, brania udziału w imprezach masowych, a nawet z spotkań w większym gronie.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, informujemy że w przypadku podejrzenia zarażeniem w pierwszej kolejności należy zawiadomić Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Czarnkowie, (tel. 608 636 590), a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy zgłaszać się do szpitali, w których funkcjonuje oddział zakaźny (tel. do najbliższego szpitala: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu ul. Szwajcarska 3, tel. 61 873 92 95), bo to właśnie te placówki są najlepiej przygotowane na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem. Jest to najlepsza droga postępowania zarówno dla samego pacjenta, jak i dla jego najbliższego otoczenia. Tylko dzięki zastosowaniu się do tej procedury jesteśmy w stanie zminimalizować ilość zachorowań i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Jeżeli nie występuje bezpośrednie zagrożenie życia w postaci niewydolności oddechowej, warto zachować spokój i nie zgłaszać się do przychodni czy szpitali, tylko postępować według powyższej instrukcji (powiadomić sanepid i oddział zakaźny). W razie pytań lub wątpliwości zawsze można skontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym, dostępna jest także specjalna infolinia NFZ: 800 190 590.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto