Kolejne mistrzowskie medale lekkoatletów pilskiej Gwdy

Na drugim stopniu podium w biegu na 2000 m z przeszk. stanął Hubert Margowski
Na drugim stopniu podium w biegu na 2000 m z przeszk. stanął Hubert Margowski PLKS Gwda Piła
Trzy medale wywalczyli zawodnicy Gwdy Piła w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18.

Lekkoatleci pilskiej Gwdy, po ubiegłorocznej organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18, tym razem już jako reprezentanci Wielkopolski wzięli udział w podobnej imprezie, która odbyła się we Włocławku. Nasi zawodnicy świetnie się w niej zaprezentowali. Zdobyli w tych zawodach trzy medale i 32 pkt., przyczyniając się do pewnego zwycięstwa reprezentacji Wielkopolski. Na zakończenie imprezy okazały puchar z rąk organizatorów odebrał trener Ignacy Krzewiński, który pełnił funkcję kierownika sportowego licznej reprezentacji Wielkopolski.

Medale zdobyli – srebrny: Hubert Margowski – 2000 prz U18 - 6:18,24 (rek. życiowy). Brązowe: Wiktoria Wójcik – oszczep U18 – 39,87 m, Jakub Kulpa – 3000 m U18 – 8,58,60 (rek. życiowy). Tuż za podium znaleźli się inni zawodnicy Gwdy, którzy uzyskali wartościowe wyniki, kwalifikujące również do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski: Hubert Olszewski – 400ppł U18 - 57,62 i 100m – 11,33, Konrad Kadecki – 3000 m U18 - 9:16,76, Jan Gański – wzwyż U20 – 185 cm (był czwarty z tym samym wynikiem co brązowy medalista), sztafeta 4 x 400 m U18 – 3:44,94 w składzie: Paskal Hoffman, Jakub Kulpa, Hubert Margowski, Hubert Olszewski.

Przypominamy że PLKS Gwda Piła zaprasza wszystkich sympatyków lekkoatletyki na Ogólnopolski Mityng Gwdy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca o godz. 16.00 na stadionie MOSiR-u w Pile przy ul. Żeromskiego.

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA